Bez pobednika u „Jezeru“

boskovi_tajmautU okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, rukometašice Srbije večeras su uspele da odigraju samo nerešeno sa Švedskom u prepunom kragujevačkom „Jezeru“ 25:25 (14:14). Na taj način su naše rukometašice zakomplikovale sebi poziciju u grupi, pa će u nedelju u Kristijanštadu morati da idu na pobedu.

Skandinavke su nešto bolje ušle u ovaj meč, ali su se naše devojke držale, pre svega zahvaljujući sjajnoj Sanji Damnjanović, koja je postigla čak deset golova u prvom poluvremenu, od četrnaest koliko ih je naša selekcija dala u prvih pola sata igre. Upravo je Damnjanovićeva bila i tvorac preokreta reprezentacije Srbije, koja je polovinom prvog perioda povela sa 10:9. Golom Jelene Živković naše rukometašice su došle i do dva gola prednosti, ali su se Šveđanke vratile u finišu poluvremena, pa se na odmor otišlo nerešenim rezultatom 14:14.

Nakon prilično slabog početka drugog poluvremena sa obe strane, naše devojke prave sjajnu seriju i stižu do maksimalnih „plus četiri“ (20:16) u 42. minutu. Međutim, u poslednjih desetak minuta stvari na terenu su se znatno promenile. Izabranice selektora Boškovića su u završnicu ušle sa tri gola prednosti (23:20), ali su jako brzo dopustile protivniku da smanji prednost i čak dođe do izjednačenja četiri minuta pre kraja.

U 58. minutu Srbija opet dolazi do minimalnog vođstva golom Lekićeve. Dvadesetak sekundi pre kraja meča naše rukometašice su neshvatljivo izgubile loptu i dopustile Šveđankama poslednji napad na meču, što su one iskoristile i uspele da izbegnu poraz u „Jezeru“.

Sanja Damnjanović je 10 golova postigla u prvoj deonici, dok je u nastavku samo jednom zatresla mrežu Šveđanki, pa se zaustavila na koti od 11 postignutih golova. Treba pomenuti i sjajnu Katarinu Tomašević sa 17 intervencija na golu našeg nacionalnog tima.

Na kraju, moramo pohvaliti i sjajnu publiku u „Jezeru“, koja je svih 60 minuta zdušno bodrila naše devojke. Kragujevčani su pokazali da vole rukomet i na najbolji mogući način se revanširali za ukazanu čast da ugoste vicešampionke sveta u svom gradu.

Nažalost, ovde je samo rezultat izostao, ali nema sumnje da će naše devojke dati sve što je u njihovoj moći da zabeleže pobedu u Švedskoj u nedelju.

Srbija – Švedska  25:25 (14:14)

Kragujevac
Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 3.500.
Sudije: Stark i Stefan (Rumunija).
Sedmerci: Srbija 7 (5), Švedska 1 (1).
Isključenja: Srbija 6, Švedska 4 minuta.

SRBIJA: Krpež 3, Popović, Lekić 5, Živković 1, Damnjanović 11 (5), Erić, Risović (1 odbrana), Rajović 1, Filipović, Tomašević (17 odbrana), Nišavić, Milošević, Stoljiković, Liščević 2, Lojpur 2, Dmitrović.

ŠVEDSKA: Agren 2, Tegsted 3, Fogelstrom 3, Roberts, Sand, Adler, Iden (15 odbrana, 1 sedmerac), Vestberg, Alm 1, Skagerstam Grubstrom, Torstenson 7, Gulden 2 (1), Heleberg 3, Hagman 1, Oden 1, Johanson 2.