Bojan Milutinović doneo Palilulcima prve bodove

Bojan-Milutinovic
Bojan Milutinović je pogotkom obezbedio Arsenalu prvu pobedu u ovoj sezoni

Posle četiri uzastopna poraza, fudbaleri Arsenala danas su uspeli da prekinu negativnu seriju i zabeleže prvu pobedu u ovoj sezoni. U petom kolu Zone „Morava“ savladali su ekipu Orlovca iz Mrčajevaca minimalnim rezultatom i poslednje mesto prepustili Sušici.

Zonaš iz Palilula tek u trećem pokušaju pred svojim navijačima uspeo je da osvoji prve bodove. Na startu je poražen „minimalcem“ od Slavije, a istim rezultatom izgubio bodove i od Tutina. Izabranici trenera Željka Buzića u današnji susret ušli sa sa velikom željom i motivacijom da dođu do prve pobede i pobegnu sa zadnje pozicije na tabeli. Krenuli su od početka sa ofanzivnom igrom i to im se brzo isplatilo. Gol odluke postignut je u 14. minutu posle kontranapada i akcije preko desne strane. Bek Luka Jovanović je ušao u kazneni prostor gostiju i nesebično poslužio slobodnog napadača Bojana Milutinovića, koji je sa nekoliko metara zatresao mrežu Orlovca i doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0, što se pokazalo na kraju da je bilo dovoljno i za prvu pobedu.

Nastavili su Palilulci sa ofanzivnom igrom u želji da na vreme osiguraju pobedu. U 27. minutu levi bek Goran Baroš je pokušao da lobuje golmana Mrčajevčana Miloša Nikolića, ali je lopta završila preko prečke.

Prvi put fudbaleri Orlovca ozbiljnije su pripretili u 35. minutu kada je Miroslav Sedlarević na centaršut beka Dejana Simića bio u šansi, ali je golman Arsenala Jovan Rafailović odneo loptu. Malo je nedostajalo da domaći tim u 38. minutu poveća prednost. Sa ivice peterca šutirao je Milutinović, a kratko odbijenu loptu od golmana nije stigao Miloje Otović da ubaci u mrežu. U kontranapadu Sedlarević je propustio šansu da glavom iz blizine izjednači.

U 42. minutu kapiten Orlovca Dragan Popović je odlično šutirao iz prekida sa oko 25 metara, ali je golman Arsenala uspeo iz dva puta da uhvati loptu i spreči pogodak.

U drugom poluvremenu gosti iz Mrčajevaca igrali su ofanzivnije i češće pretili domaćinu, koji je sigurno čuvao stečenu prednost, a kontranapdima pokušavao da postigne i drugi gol i osigura pobedu. Baroš je u 65. minutu uputio pravu bombu sa 25 metara, ali je lopta za koji santimetar završila pored stative.  Tri minuta kasnije Arsenal je imao i sreće, posle šuta Popovića i odbijene lopte od stative, koja je pogodila golmana Rafailovića i završila preko gola. Sedlarević je u 75. minutu šutirao u ruke golmana Arsenala, a potom je Popović slabo reagovao posle kornera i iz bizine šutirao u domaćeg golmana. Poslednju šansu za izjednačenje u sudijskoj nadoknadi  vremena, na sreću domaćina, propustio je Milan Radovančević, jer je loptu iz povoljne pozicije poslao pored gola.

Ovo je bila druga pobeda Arsenala u duelu sa Mrčajevčanima u ovoj godini istim rezultatom, ali je strelac u protekloj sezoni bio kapiten Srećko Lazović.

ARSENAL – ORLOVAC 1:0 (1:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudija: Milan Ćirić.
Pomoćnici: Nemanja Blagojević, Ranko Stojanović (svi iz Kraljeva).
Strelac: 1:0 Milutinović u 14. minutu.
Žuti kartoni: Jovanović, Milutinović, Stefanović, Antić (Arsenal), Vasilić (Orlovac).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović, Baroš, Lazović, Ivković, Todorov (Lazarević), Stević (Đurić), Nikolić, Milutinović, Stefanović, Otović (Antić).

ORLOVAC: M. Nikolić, Simić, Radulović (Glođević), N. N. Nikolić, Vasilić, Pavlović (Radović), Radovanović, Radojković, Sedlarević, Popović, Ljubičić.

Ekipa Slavije poražena je sa 1:0 u duelu sa ekipom Braća Vuković u Lađevcima, a Sušica je juče izgubila od čačanske Slobode sa 3:2. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Sloga (K) – Bane 4:2, Karađorđe – Takovo 0:0, Ovčar – Dragačevo 2:1, Radnički (K) – Tutin 1:0, Trepča – Miokovci 1:0.

Posle današnje prve „trojke“ u ovoj sezoni Arsenal je „fenjer“ predao komšiji Sušici, a Slavija je zadržala 13. mesto na tabeli.

U narednom, 6. kolu Zone „Morava“ je na programu derbi gradskih zonaša Sušica – Slavija, a Arsenal je gost Takova u Gornjem Milanovcu.