Bresničani osvojili „slatke“ bodove

Aleksandar-Dimitrijevic
Aleksandar Dimitrijević je trećim pogotkom „zasladio“ pobedu Slavije na današnjoj utakmici.

U derbiju ekipa koje još nisu obezbedile opstanak u Zoni „Morava“ Slavija je zabeležila važnu pobedu i značajno popravila plasman na tabeli. U 26. kolu na domaćem terenu danas je savladala ekipu Takova iz Gornjeg Milanovca sa 3:1 i prebrinuli najveći deo briga oko opstanka u ligi, iako je ostalo da se odigra još četiri susreta u ovoj sezoni.

Fudbaleri bresničkog zonaša najozbiljnije su shvatili današnji duel sa ekipom Takova i od početka krenuli ofanzivno što je brzo urodilo plodom. U trećem minutu Bojan Radovanović je bio u prilici da dovede domaćina u vođstvo, ali je slabo zahvatio loptu i ona je iz blizine završila u rukama gomana Stefana Hadžića. Međutim, u sledećem napadu, samo minut kasnije, kapiten Lazar Kovačević bio je nepogrešiv. Šutirao je iskosa sa leve strane sa preko 25 metara i loptu poslao pod prečku nesigurnog golamana Milanovčana.

Gosti se nisu predavali i ozbiljo pripretili preko Nikole Nedeljkovića, koji je sa ivice peterca bio neprecizan i loptu glavom poslao preko gola, posle centaršita sa leve strane. Tri minuta kasnije, posle velike gužve pred golom Takova bek Miroslav Miletić izbacio je loptu skoro sa gol-crte preko prečke.

U 32. minutu, jedan od najzapaženijih igrača Slavije vezista Aleksandar Dimitrijević sa 16 metara opalio je kao iz katapulta, ali je golman gostiju uspeo loptu da izboksuje i spreči pogodak.

Izgleda da je odmor dobro prijao Bresničanima, koji su brzo postigli i drugi pogodak. U 47. minutu, korpulentni štoper Nemnja Sretković, u ulozi ofanzivca na današnjoj utakmici, dobro je reagovao na asistenciju Radovanovića i sa oko 15 metara neodbranjivo šutirao levicom u nebranjeni ugao golmana Hadžića. Tako je Slavija obezbedila prednost od dva gola i mogla u nastavku da mirnije privede utakmicu kraju.

Za treći pogodak dosta se pobrinuo uporni Dimitrijević, koji je, posle dva neuspela pokušaja u 60. i 78. minutu, ipak, „zasladio“ pobedu Slavije. U 80. minutu Kovačević je pred golom Takova napravio „dar-mar“, a povratnu loptu vezista Slavije poslao u mrežu za 3:0.

U finišu utakmice Takovo, koje došlo u Kragujevac sa samo dva rezervna igrača, uspelo je, ipak, da postigne počasni pogodak i ublaži poraz. U 85. minutu dobro je  šutirao rezervista Đorđe Nedeljković, ali je golman Martin Jug bio siguran i uhvatio loptu. Dva minuta kasnije, ipak, se zatresla mreža Slavije, kada je Dragan Marković lobovao domaćeg golmana, koji je izašao na 16 metara da preseče kontra napad Milanovčana.

SLAVIJA – TAKOVO 3:1 (1:0)

Igralište: U naselju Bresnica.
Sudija: Ivan Nešović.
Pomoćnici: Nikola Vujović i Vladimir Milićević (svi iz Kraljeva).
Strelci: Kovačević u 4, Sretković u 47. i Dimitrijević u 80. za Slaviju, a Marković u 87. minutu za Takovo. Žuti kartoni: Radovanović, Vasović (Slavija), Kizić, Martinović (Takovo).

SLAVIJA: Jug, Bubanja (Matić), Todorović, Ilić, Jokić (Beljić), Lazić, Radovanović (Simić), Vasović, Sretković, Dimitrijević, Kovačević.

TAKOVO: Hadžić (Lukić), Urošević (Đ. Nedeljković), Miletić, Milovanović, Kizić, Perišić, Marković, Martinović, Petrović, N. Nedeljković, Dragojević.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Dimitrijević (Slavija)

Drugi kragujevački zonaš Arsenal poražen je u Novom Pazaru od vodeće Jošanice sa 3:2, iako je prvi došao u vođstvo, zbog pristrasnog suđenja, kako tvrde u ovom klubu. Posle ove pobede Slavija je sa 33 boda popravila svoj plasman i prešla u „sigurniju luku“ sa 11. na mesto u gornjem delu tabele, a Arsenal je ostao sa 31 bodom.

U narednom 27. kolu Zone „Morava“ Slavija je gost Trepče u Zvečanu, a palilulski zonaš ima još jedan težak susret u Tutinu sa istoimenom ekipom, koju je prošle srede na svom terenu eliminisao iz Kupa na području FS Regiona zapadne Srbije.