Briljantna pobeda rukometaša Radničkog

rukomet

Koliko povratak Milana Đukića znači mladom timu Radničkog, najbolje se videlo u večerašnjem duelu kragujevačkog tima sa Slogom iz Požege, odigranom pred oko 200 gledalaca u dvorani „Jezero“. Iskusni Đukić postigao je čak 11 golova, i uz raspoloženog Prodanovića bio najzaslužniji za pobedu svoje ekipe nad hitom ovogodišnje Super lige, rezultatom 31:23 (11:12).

U meču bez većeg rezultatskog značaja, Kragujevčani su prikazali jednu od najboljih partija u tekućoj sezoni. Iako su odlično otvorili utakmicu i imali tri gola prednosti u 24. minutu (10:7), izabranici trenera Milentijevića su na odmor otišli sa golom zaostatka (11:12).

Rukometaši Radničkog su početkom drugog poluvremena uspeli ponovo da preuzmu vođstvo, koje su postepeno uvećavali, tako da su u 47. minutu došli do osetnih pet golova prednosti (22:17). Kragujevčani tu nisu stali, već su nastavili da bombarduju gol gostiju, pa su na kraju izvojevali ubedljivu pobedu.

Ovo je bilo tek četvrti trijumf kragujevačkih rukometaša u Super ligi ove sezone, treći pred domaćom publikom u „Jezeru“. U poslednjem, 18. kolu ligaškog dela takmičenja, Radnički će gostovati ekipi Požarevca.