Bronza za mlade „Tigrice“ na Trofeju Beograda

Mlade rukometašice Radničkog, rođene 1998. godine i kasnije, osvojile su treće mesto na prestižnom međunarodnom turniru „Trofej Beograda“, koji poslednjih deset godina okuplja najbolje mlade selekcije u zemlji i regionu.

Radnički je po prvi put učestvovao na ovom turniru i bez sumnje ostavio značajan utisak, jer osvojiti treće mesto u konkurenciji takvih ekipa kao što su podgorička Budućnost, skopski Vardar, zatim državni prvak Junior i mnogi drugi, svakako nije mala stvar.

Mlade „Tigrice“ su već u prvoj fazi imale jako težak zadatak, budući da su svrstane u tešku grupu sa podgoričkom Budućnošću, prvakom Srbije Juniorom i ekipom Voždovca, ali to im nije smetalo da se plasiraju na završnicu turnira i na kraju dođu do pobedničkog postolja, pobedom nad skopskim Vardarom u meču za treće mesto (17:15).

„Naš prvenstveni cilj bio je da u jakoj konkurenciji vidimo gde smo i da naš mladi tim kroz takmičarske utakmice stekne neophodno iskustvo. Potajno smo se nadali mestu na pobedničkom postolju i želja nam se ispunila. Moram da napomenem da je naša ekipa bila ubedljivo najmlađa na turniru i time je ovaj uspeh još značajniji. Čestitam svojim devojkama i znam da će im ovo biti podstrek da još bolje i više rade i treniraju.“izneo je svoje utiske Aleksandar Đurović, trener i direktor omladinske škole ŽRK Radnički.