Čukarički odneo bodove sa „Čika Dače“ (VIDEO)

fk-radnicki-cika-daca

Novi, petnaesti poraz u Jelen Super ligi ove sezone zabeležili su fudbaleri Radničkog 1923. On su juče, na svom „Čika Dači“, poraženi od ekipe Čukaričkog sa minimalnih 0:1 (0:1), u utakmici 24. kola.

Iako je tim sa Banovog brda imao ulogu apsolutnog favorita pred ovaj duel, u Radničkom su se potajno nadali da bi mogli da iznenade Beograđane i povećaju sebi šanse u borbi za opstanak. Nažalost, tim sa Banovog brda bio je apsolutno dominatan protivnik i rutinski stigao do nova tri boda, dok su Kragujevčani ovim porazom sebe doveli u još težu situaciju, posebno kada se uzmu u obzir rezultati glavnih rivala u borbi za opstanak, niškog Radničkog i Voždovca, koji su ubeležili vredne trijumfe u ovom kolu.

Čukarički je juče, pred malobrojnom publikom na kragujevačkom gradskom stadionu, pokazao kvalitet i klasu, dozvolivši Kragujevčanima da za 90 minuta igre stvore dve poluprilike i meč završe bez udarca u okvir gola protivnika.

Već u 4. minutu viđena je lepa akcija gostiju, koju Bojić nije uspeo da kruniše golom, iako je njegov udarac glavom bio školski izveden. U 15. minutu još jedan upotrebljiv centaršut sa desne strane uputio je Igor Matić, međutim, Stojiljković nije uspeo da zahvati loptu glavom.

Pokušao je u 17. minutu i Todorović, ali se Trifunović istakao. Ponovo je Todorović bio u šansi u 32. minutu, kada je njegov udarac završio preko prečke.

A u onda, u 42. minutu, Matić je izveo slobodan udarac, ubacio loptu u srce šesnaesterca Radničkog, gde se u gužvi najbolje snašao štoper Čukaričkog Zoran Rendulić i doveo svoj tim u zasluženo vođstvo.

Rendulić je mogao da zatrese mrežu i u 52. minutu, kada je odlično reagovao glavom nakon kornera koji je izveo Matić, ali opet je Trifunović efektno intervenisao.

U 60. minutu još jedna kolosalna prilika za goste. Brežančić je prošao po levoj strani, uposlio usamljenog Slavoljuba Srnića, koji sa nekih šest metara šutira preko gola. Dva minuta kasnije zapretio je Bojić, ali je Trifunović još jednom bio dobro postavljen.

Potom je zapretio i Radnički, prvi put na meču, kada je golman gostiju Stevanović loše „izboksovao“ loptu, ali je Dragan Milovanović propustio priliku da kazni golmana beogradskog tima za ovaj propust.

U 75. minutu velika prilika za sjajnog Matića, koju ne koristi, pošto njegov udarac završava daleko preko gola. Na isteku sudijske nadoknade vremena, Bojan Miljuš je pokušao da snažnim udarcem po zemlji iznenadi Stevanovića, ali je lopta otišla pored gola.

Ovim porazom Radnički je u velikoj meri zakoračio ka nižem rangu. Ipak, bez obzira na sve, Neško Milovanović i njegovi momci boriće se sigurno do samog kraja, jer ih dres i grb Radničkog na to obavezuju.

Narednu utakmicu popularni „Đavoli“ odigraće već u sredu, kada će na „Čika Dači“ ugostiti imenjaka iz Niša.

Radnički 1923 – Čukarički 0:1 (0:1)