„Đavolčići“ porazom okončali sumornu jesen

jovan-lukicNjegove asistencije nedovoljne da se izbegne poraz: Jovan Lukić

Novi, šesti uzastopni neuspeh doživeli su omladinci Radničkog, koji su u poslednjoj utakmici ove jeseni poraženi na svom terenu od OFK Beograda sa 2:4 (1:2), pa će tako proleće dočekati sa začelja tabele.

Poput svojih kolega iz prvog tima i omladinci Radničkog imaju puno problema u osvajanju bodova. Doduše, „Đavolčići“ su za razliku od prvotimaca uspeli da upišu i jednu pobedu ove polusezone, još krajem avgusta, ali je to bilo nedovoljno da se odlepe od poslednjeg mesta na tabeli, posebno nakon skorašnje serije poraza. Samo dva boda osvojili su Kragujevčani u poslednjih jedanaest utakmica, što je zaista podatak koji zabrinjava.

Što se meča sa „Romantičarima“ tiče, „Đavolčići“ su imali priliku da možda dođu i do boda, ali su u poslednjih petnaestak minuta posustali i dozvolili gostima iz Beograda da sa nova dva gola reše pitanje pobednika.

OFK Beograd je došao u vođstvo preko Duronjića u 23. minutu, da bi Ognjen Ilić izjednačio rezultat u 34. minutu nakon asistencije Lukića. Na odmor gosti ipak odlaze sa prednošću, pošto je u 39. minutu Belaković iskoristio grešku domaćeg golmana Đorđevića i ponovo doveo svoj tim u vođstvo.

Rezervista M. Milovanović je u 57. minutu još jednom izjednačio rezultat i vratio Kragujevčane u igru. Asistent je ponovo bio Lukić.

Ipak, u 78. minutu Šiškov prelepim golom sa oko 25 metara po treći put donosi prednost svom timu, a sve nade domaćina da mogu makar do boda raspršio je Duronjić u samom finišu, svojim drugim golom na meču.

Omladince Radničkog očekuje veliki izazov na proleće, jer će morati da nadoknade popriličan bodovni zaostatak u odnosu na konkrente koji se bore za opstanak.

U prvoj utakmici drugog dela sezone, „Đavolčići“ će gostovati Brodarcu. Taj susret je na programu 13. marta.

RADNIČKI 1923 – OFK BEOGRAD 2:4 (1:2)

Kragujevac.
Stadion: Čika Dača.
Gledalaca: 50
Sudija: Marko Đoković (Čačak)
Žuti kartoni: Lazarević (Radnički 1903), Batinica (OFK Beograd)
Strelci: 0:1 Duronjić 23, 1:1 O.Ilić 34, 1:2 Belaković 39, 2:2 M.Milovanović 57, 2:3 Šiškov 78, 2:4 Duronjić u 90.minutu.

RADNIČKI 1923: Đorđević (Račević), Marković, Milojević, Lazarević, Slavković (Jotović -), Trajković, O.Ilić, Aleksijević (Jašović), Lukić, Cvijović (M.Milovanović), Gavrović.

OFK BEOGRAD: Vraneš, Šiškov, Gočanin, Batinica, Branković (Janković -), Veškovac (Martinović -), Zlatković, Belaković, Cuckić, Gigić (Stojaković -), Duronjić.

Igrač utakmice: Borko Duronjić (OFK Beograd)