“Đavolčići“ stigli do nove pobede

Pioniri Radničkog savladali su na svom terenu ekipu Brodarca sa Novog Beograda sa 3:1, u utakmici 6. kola Pionirske lige Srbije i ostali u vrhu tabele.

Kragujevčani su stigli do pobede mnogo teže nego što rezultat govori.

Već u 2. minutu susreta Radnički je nakon akcije Lepovića stigao do prednosti a strelac je bio Đurović, koji je danas bio izuzetno raspoložen za igru.

Do 30. minuta ništa se zanimljivo nije dešavalo na terenu, a onda za dva minuta dva gola. Prvo su gosti iz Beograda uspeli da izjednače nakon akcije Nikića i gola koji je dao Petrović, da bi u 31.minutu Ilić uspeo sa bele tačke ponovo da dovede Kragujevčane u vođstvo.

Konačan rezultat postavio je Aleksijević u 68.minutu nakon odlične asistencije Maksimovića.

Posle šest kola “Đavolčić“i imaju skor od četiri pobede i dva remija i nalazi se na trećem mestu prvenstvene tabele. Naredne subote pionire Radničkog očekuje iskušenje, pošto će u Beogradu odmeriti snage sa Partizanom.

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Gledalaca: 150
Sudija: Dragan Nikolić (Požarevac)
Žuti kartoni: Krstić (Brodarac)
Strelci: 1:0 Đurović 2, 1:1 Petrović 30, 2:1 Ilić 31. (iz jedanesterca), 3:1 Aleksijević u 68.minutu.

RADNIČKI 1923: Ristović (Marinković -), Lepović, Božović, Šurlan (Galjak), Marković, Vranić, Simeunović (Milovanović), Aleksijević (Tatović), Maksimović (Stojanović), Ilić (Petrović), Đurović (Obradović).

BRODARAC: Zdravković, Novaković, Krstić, Pejić, Kojić (Đ.Ristić), Arsović (Dobresko), Konsorić (Barbir), Nikić (S.Ristić), Petrović, Đokić (Adamović), Veličković (Dobresko).

Igrač utakmice: Filip Đurović (Radnički 1923)