Dejan Miljuš srušio Raščane

Fudbaleri Pobede iz Beloševca ostvarili su prvu pobedu na svom terenu, ujedno drugu u nizu, pošto su savladali vrlo dobru ekipu Bana iz Raške sa 1:0, u utakmici 3. kola Srpske lige “Zapad“.

Domaćin je trijumfovao minimalno zahvaljujući golmanu gostiju Košaninu, koji je odbranio nekoliko “zicera”.

U finišu prvog poluvremena braća Miljuš doneli su radost gledaocima u Beloševcu. Sa leve strane centrirao je Bojan Miljuš, a njegov brat Dejan Miljuš je sa pet metara zakucao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je propušteno više šansi domaćih napadača. Beležimo pokušaj novajlije Miloša Matanovića u 60. minutu kada je uzdrmao prečku i Vidića, koji je tri puta bio u situaciji da savlada Košanina.

Najveću šansu propustio je uporni Dejan Miljuš u 81. minutu, kada je njegov udarac sa 11 metara odbranio izvanredni golman Raščana Košanin, koji je u svom kaznenom prostoru oborio Vidića bez lopte.

U finišu utakmice Đuričić i Bjelanović pokušali su da povećaju rezultat, ali je golman gostiju odbranio njihove udarce sa svega nekoliko metara.

U ostalim susretima trećeg kola Srpske lige “Zapad” postignuti su sledeći rezultati: Seljak – Rudar 2:0, Krušik – Jošanica 0:0, Mačva – Šumadija (A) 4:0, Polet (Lj) – Loznica 1:1, Jasenica 1911 – Sloboda (Č) 3:1, Mladi radnik – Šapine 1:0, Železničar – Partizan (BB) 2:0.

Posle trećeg kola sa šest bodova Pobeda Beloševac je sa sedmog došla na treće mesto na tabeli i ima samo poen manje od vodećih ekipa Železničara iz Lajkovca i Jasenice 1911 iz Smederevske Palanke.

U narednom kolu Pobeda Beloševac je gost novajlije u ligi Živica, a u ostalim susretima sastaju se: Rudar – Partizan (BB), Bane – Železničar, Sloboda (Č) – Mladi radnik, Loznica – Jasenica 1911, Šumadija (A) – Polet (Lj), Jošanica – Mačva i Seljak – Krušik.

POBEDA – BANE (RAŠKA) 1:0 (1:0)