Dračani lako osvojili bodove na Bubnju

perovic-milosavljevic
Ivan Perović i Aleksandar Milosavljević postigli su tri gola za Šumadiju 1934

U 18. kolu Druge gradske lige Kragujevca, fudbaleri Šumadije 1934 iz Drače juče su na Bubnju ubedljivo savladali oslabljeni tim Zastave sa 4:0. Bila je to 14. pobeda lidera na tabeli u ovoj sezoni, koji bez poraza i sa samo tri remija  sigurno korača prema višem rangu Prvoj gradskoj ligi.

Fudbaleri iz Drače lako su došli do bodova. Ekipa Zastave, koja je imala na raspolaganju samo 11 igrača i sa praznom klupom nije mogla da zaustavi pobedničku seriju bolje fizički i tehnički pripremljenh gostiju.

Seriju pogodaka Šumadije 1934, koja je na 17 utakmica postigla 49 pogodaka, a primila samo 11, započeo je najbolji strelac ekipe Ivan Perović u 20. minutu. Bila je to akcija preko desne strane, a napadač Dračana najbolje se snašao u gužvi pred golom Zastave i iz blizine loptu poslao u mrežu golmana Srđana Nikolića. Na 2:0 povisio je Aleksandar Milosavlljević u 32. minutu. Slobodni udarac sa desne strane izveo je kapiten Miloš Veljović i loptu poslao na drugu stativu gde se našao omaleni levokrilni napadač i posle odlične reakcije glavom udvostručio prednost gostiju i tako omogućio svojoj ekipi da na odmor ode sa dva gola prednosti.

zastavaFudbaleri Zastave nisu mogli da zaustave raspoložene strelce iz Drače i pretrpeli visok poraz

Fudbaleri Zastave se nisu predavali i pokušavali su udarcima iz prekida i sa distance da iznenade golmana Dračana Milana Pejkovića, ali bez uspeha. Bez sedmorice prvotimaca, oni su delovali sporije od gostiju, koji su odigrali borbenije i konkretnije. Samo jedan ozbiljnijhi udarac na gol Šumadije 1934 u 55. minutu uputio je Lazar Veselinović, ali je golman gostiju uspeo loptu da izbaci u korner.

U drugom poluvremenu  ekipa Šumadija 1934 postigla je još dva gola i pokopala sve nade fudbalera Zastave da može da iznenade lidera i zaustave njegovu pobedničku seriju. Na 3:0 u 74. minutu povisio je Dušan Đokić posle prodora po desnoj strani i jakog udarca sa ivice 16 metara. Šest minuta kasnije i drugi put u listu strelaca upisao je se Milosavljević i postavio konačan rezultat 4:0 za Šumadiju 1934. Velike zasluge za ovaj pogodak pripadaju i kapitenu Veljović, koji je prošao po desnoj strani i kada mu je golman Nikolić pošao u susret uspeo je da ga prebaci, a „jedanaestica“ Dračana u padu glavom sa dva- tri metra loptu ubacuje u mrežu.

Zastava – Šumadija 1934 (D) 0:4 (0:2)

Igralište
: Pomoćni teren stadiona Bubanj.
Gledalaca: 50.
Sudija: Janko Mitrović.
Pomoćnici: Stefan Simić i Stefan Glišović (svi iz Kragujevca).
Strelci: I. Perović u 20, Milosavljević u 32. i 80. i Đokić u 74. minutu.
Žuti karton: Veljović (Šumadija 1934).

ZASTAVA: Nikolić, Cekarić, Osmani, Tanasković, Aćimović, Živković, Veselinović, Mitrović, Radojičić, Janković, Bojović.

ŠUMADIJA 1934: Pejković (V. Ćurčić), Đokić, Ivanović, Alempijević, Nikolić, S. Perović (Pajović), Šćepović (Đ.Ćurčić), I. Perović, Veljović, Milosavljević.

Juče je odigrana još jedna utakmica 17. kola Druge gradske lige Kragujevca. Košutnjak je na svom terenu savladao Azbest iz Stragara sa 4:2. Danas će se odigrati preostali susreti: Botunje – Bagremar, Hajduk – Kutlovo, 21. oktobar – Žeželj, Divostin – Seljak (C), a slobodan je u ovom kolu Kremenac iz Rogojevca.

Posle ove pobede prvoplasirana Šumadija 1934 ima 45 bodova i osam više od Kutlova, koje ima utakmicu manje. I pored poraza Zastava je sa 21 bodom zadržala mesto sredini tabele. U narednom kolu Zastava gostuje u Cvetojevcu i sastaje se sa trećeplasiranim Seljakom, a Šumadija 1934 dočekuje ekipu 21. oktobar.

U Prvoj gradskoj ligi juče su odigrane tri utakmice. Pobeda Beloševac je osvojila bodove u Vašarištu pobedom u duelu sa Jadranom od 4:3, Ćava je, takođe, kao gost iznenadila drugoplasiranu Slogu iz Desimirovca i pobedila sa 1:0, a Vidnogradi DB i Mladost iz Pajazitova odigrali su nerešeno 2:2. U ostalim susretima 25. kola Prve gradske lige danas se sastaju: Partizan (C) – Jedinstvo, Sušica – Borac (D), Šumadinac KG – Sloboda (G), Srbija – Kolonija, Vodojaža –Maršić, a slobodna je ekipa Budućnosti iz Resnika.