Đurđević i Grujičić „izvadili“ Šumadiju

djurdjevic-grujicic
Nenad Đurđević i Grujičić postigli su tri gola protiv Mihajlovčana i najzaslužniji za pobedu Šumadije 1903

Fudbaleri srpskoligaša sa Bubnja danas su na domaćem terenu zabeležili još jednu važnu pobedu u borbi za opstanak. Savladali su ekipu Mihajlovca sa 3:2, istim rezultatom sa kojim su osvojili bodove pre dva dana i u Topoli, opet zahvaljujući raspoloženom napadaču Nenadu Đurđeviću, koji se na dve poslednje utakmice pet puta upisao u listu strelaca i najavio konkurenciju za prvog strelca lige sa 13 pogodaka.

Iako je Šumadija 1903 izašla na teren u „šarenom“ sastavu, bez golmana Nastića, bekova Beloice i Marića i štopera Lubisavljevića, uspela je ovom pobedom konačno da se preseli u gornji deo tabele. Oslabljena odbrana olako je primila dva gola, ali je preokretom, ipak, nastavila „po redu vožnje“ u sigurniju luku, iako je ostalo da se odigra još dva kola. Međutim, gosti su se prvi radovali. Posle propuštene prilike napadaća srpskoligaša sa Bubnja u petom minutu, Mihajlovčani su tri minuta kasnije poveli sa 1:0. Sa leve strane Arsić je ubacio loptu u peterac domaćina, gde se našao Arsenijević i skrenuo loptu pored nemoćnog golmana Veličkovića.

Ovaj pogodak kao da je probudio igrače Šumadije 1903, koji su u razmaku od osam minuta preokrenuli rezultat u svoju korist. Sa desne strane Đorđević je u 20. minutu proturio loptu pored odbrane, a snalažljivi Đurđević je utrčao i matirao golmana Kostića za izjednačenje 1:1. Skoro na isti način domaći tim je stigao i do preokreta rezultata u svoju korist. U 28. minutu Đurđević je proigrao Grujičića kome nije bio teško da loptu plasira u mrežu Mihajlovčana i dovede svoju ekipu u vođstvo od 2:1.

Pred odlazak na odmor Đorđević je uputio „bombu“ pod prečku gostiju, ali se golman Kostić ispružio i uhvatio loptu.

Posle odmora gosti su brzo i lako postigli i drugi pogodak. Sa leve strane u 47. minutu ponovo je dobro asistirao Arsić, kao i na početku utakmice, a Stojanović je iz blizine samo podmetne nogu i izjednači na 2:2.

U 54. minutu sudija Ivan Ilić iz Petrovca na Mlavi poništio je pogodak Grujičića zbog ofsajda, ali da bod ne ode sa Bubnja pobrinuo se ponovo Đurđević. On je u 58. minutu dobro reagovao na dubinsku loptu i u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom gostiju bio uspešniji. Tako je Šumadija 1903 stigla i do drugog vođstva.

Imao je srpskoligaš sa Bubnja još dva pokušaja da, u ovom „mirnom“ susretu bez žutih kartona, osigura pobedu, ali je u  65. minutu štoper gostiju Ilić izbacio loptu skoro sa gol-crte, a u finišu utakmice golman Kostić je odneo loptu ispred dvojice domaćih igrača, pa je susret, ipak, završen pobedom Šumadije 1903 sa 3:2.

ŠUMADIJA 1903 – MIHAJLOVAC 3:2 (2:1)

Stadion: Bubanj.
Sudija: Ivan Ilić (Petrovac na Mlavi).
Pomoćnici:
Marko Mihajlović (Aranđelovac), Nikola Obradović (Batočina).
Strelci: Đurđević u 20. i 58. i Grujičić u 28. za Šumadiju 1903, a Arsenijević u 8. i Stojanović u 47. minutu za Mihajlovac.

ŠUMADIJA 1903: Veličković, L. Jovanović, Janićijević, Drašković, Ljujić, Dobrić, Grujičić, Đurđević, Đorđević (Đukić), Nenadić (M. Jovanović), Nikolić.

MIHAJLOVAC: Kostić, Pavić, Redžić, Ilić (D. Jovanović), Krnjajić (Ivković), Ivanović (V. Jovanović), Stojanović, Mirović (Đorđević), Dišić, Arsić, Arsenijević.

IGRAČ UTAKMICE: Nenad Đurđević (Šumadija 1903)

Danas su odigrana još četiri susreta 28. kola Srpske lige „Zapad“ i postignuti sledeći rezultati: Smederevo – Mokra gora 5:2, Šumadija (A) – Jedinstvo (Ub) 1:0, Budućnost Krušik – Jedinstvo Putevi 2:0, Sloga (K) – Sloga (P) 0:2, a sutra se sastaju Polet – FAP, Železničar – Mačva i Zvižd – Karađorđe.

Posle današnje pobede Šumadija 1903 je sa 11. skočila na 6. mesto na tabeli, ali ima samo tri boda više od FAP-a Mokre gore i Šumadije (S), koji su u opasnoj zoni za ispadanje.

U pretposlednjem kolu Šumadija 1903 ponovo je domaćin i dočekuje  Polet iz Ljubića, u nedelju, 5. juna, a do kraja predstoji i gostovanje u Kučevu i susret sa otpisanim Zviždom.