FK Radnički 1923 nastavlja sa dobrim igrama

Fudbaleri kragujevačkog Superligaša odigrali su u četvrtak uveče još jednu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za nastavak šampionata.

Nakon dobrih partija u prethodnim pripremnim utakmicama, FK Radnički 1923 je nastavio sa dobrim igrama i protiv  ekipe Rapida iz rumunske prestonice Bukurešta. 1:1(1:0)

Od samog početka utakmice videlo se da je reč o duelu veoma kvalitetnih ekipa, visoko plasiranih u takmičenjima u kojima igraju, iskusnih ekipa, fizički dobro pripremljenih. Radnički je izašao na teren sa nekoliko novih igrača, koji su pokazali kvalitet na ovom meču.

U utakmici koja je po tempu, zalaganju i oštrini  više ličila na takmičarsku, ekipa Rapida iz Bukurešta je izdržala skoro celo prvo poluvreme nalete naših momaka, ali im je, usled snažnog  ritma Radničkog, ponestalo snage u finišu i nakon dosta kontranapada usledio je korner u 42. minutu, koji je odlično izveo Ristić, a glavom je loptu u mrežu sa druge stative sproveo visoki štoper Kragujevčana, Miloš Tintor. (1:0) Dva minuta kasnije, Milošković prolazi po levoj strani, dodaje po zemlji loptu u sredinu kaznenog prostora, gde je, oko bele tačke, uklizavanjem zahvata Spalević, ali lopta ide pored gola.

Drugo poluvreme je počelo inicijativom gostiju, veoma čvrsto, jer je drugi deo susreta otpočelo dosta odmornih igrača, koji su ušli kao zamene u poluvremenu u oba tima. U 65. minutu nakon kontre Rapida, na oko 20 metara od gola Radničkog faul pravi novajlija Aleksandar Kosorić, dobija žuti karton, i slobodan udarac za Rumune. Sjajno izveden slobodan udarac, Čančarević pravi paradu i uspeva da zakači loptu, promeni joj pravac, ali samo do prečke, i nakon odbijene lopte od prečke, pritrčava Grigore i sprovodi loptu u nebranjenu mrežu sa 2-3m od gol linije Radničkog. (1:1)

86. minut –  nakon jedne kontre Rapida, Lepović fenomenalnim startom izbacuje loptu i sprečava kontranapad, ali protivnički igrač smatra da je bio neoprezan start i kreće u obračun. U smirivanju strasti, najdeblji kraj je izvukao Miloš Tintor, koji je dobio drugi žuti(crveni) karton.

Utakmica je nastavljena otvorenom igrom na obe strane. Do kraja nije bilo izglednih prilika za gol, a sudija kao da je jedva dočekao da pokaže put u svlačionicu i rezultat je ostao nerešen.

RADNIČKI: I poluvreme: Pustinjaković, Pavlović, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Mutavdžić, Milošković, Popović, Simić, Spalević. II poluvreme: Čančarević, Božović, Nenadić, Tintor(S. Petrović), Kosorić, I. Petrović, Lepović, Obrovac, Udovičić, Vukašinović, Živadinović.

RAPID: I poluvreme: Draghia, Oros, Burca, Cretu, Božović, Grigore, Alexa, Roman, Ionita, Surdu, Ionita. Igrali su još: Vatca,  Duarte, Ezequias, Daescu, Grigore, Deac, Pancu, Pavlović, Ionita, Sburlea, Glaubre