Fudbaleri Radničkog ponovo tvrd orah za svoje domaćine

Radnički je ponovo ostao neporažen. U drugom kolu prolećnog dela prvenstva Kragujevčani su doneli bod sa gostovanja u Subotici, a rezultat je bio istovetan kao i nedelju ranije protiv Vojvodine – 0:0. Oba tima imala su svoje šanse, a Radnički je u većem delu meča imao terensku inicijativu. Ipak, možda momenat koji je obeležio ovu utakmicu nije bila neka velika prilika za gol ili dobra akcija, već povreda kapitena gostiju Miloševića, koji je pred sam kraj prvog poluvremena iznet sa terena na nosilima.

Prvu priliku na meču propustili su domaći. Već u drugom minutu Despotović je sa nekih 7 metara od gola Radničkog glavom uputio loptu ka mreži, ali je Čančarević bio dobro postavljen.

U 8. minutu prvi put na meču je sevnula dobro poznata kontra Radničkog. Nedović je presekao jedan pas na sredini terena, stuštio se ka kaznenom prostoru Spartaka, zatim odložio loptu Kostiću koji je odlično centrirao ka najboljem strelcu JSL Spaleviću, ali je odbrana Spartaka u poslednjem trenutku intervenisala.

U 16. minutu Radnički je napravio još jedan odličan kontranapad, ovoga puta u šansi je bio Milošković, ali je njegov lob udarac završio iznad prečke. U tom periodu igre Radnički je imao blagu terensku inicijativu, a domaći nisu uspevali da dođu do gola Čančarevića, već su uglavnom pokušavali udarcima iz daljine.

Međutim, u 24. minutu jedan od tih udaraca bio je jako opasan po gol Radničkog. Šutirao je Puškarić sa oko 30 metara, a lopta je završila tik iznad prečke. To je bila i poslednja prilika u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu povređenog Miloševića zamenio je Lepović, dok je Mutavdžić prekomandovan na poziciju štopera. Prvu priliku u drugom delu meča imao je Radnički. Lepović se istakao svojom brzinom,  stigao do lopte pre golmana Aleksića, ali je iz prve šutirao neprecizno, preko gola. Par minuta kasnije uzvratio je Spartak preko Stevanovića, koji je odlično prošao po desnoj strani i sjajnim centaršutem uposlio Noskovića, ali je ovaj glavom loptu poslao pored gola.

U 66. minutu ponovo je sjajnu priliku, svoju drugu na meču, imao Milošković, ali je sa 10-ak metara šutirao pored gola Aleksića. Domaći su uzvratili u 81. i 83. minutu, kada su propustili svoje najbolje prilike na utakmici. Prvo je Čančarević sjajno intervenisao posle Otaševićevog udarca glavom posle kornera, a 2 minuta kasnije Spartak je imao još bolju priliku. Dojučerašnji igrač Radničkog, Vladan Binić, odlično je prošao po levoj strani i uputio upotrebljiv centaršut. Odbrana Radničkog je potpuno zaboravila na Milivojeva, koji je neometan, sa samo 5 metara udaljenosti, šutirao pored gola.

Do kraja meča nije bilo više prilika za gol, a u 90. minutu i drugi igrač Radničkog morao je da napusti igru zbog povrede. Miloš Lepović je dobio jak udarac u glavu i odmah je prevezen u subotičku bolnicu.

SPARTAK ZLATIBOR VODA – RADNIČKI 1923  0:0