Fudbalerke Trijumfa nemoćne na gostovanju lideru

Rad-TrijumfU 5. kolu Prve lige Srbije za žene, fudbalerke Trijumfa poražene su na gostovanju ekipi Rada na pomoćnom terenu stadiona na Banjici, rezultatom 0:2 (0:1).

Aktuelni lider na tabeli Prve lige na početku meča je uglavnom pretio nakon prekida. Iz jedne takve situacije domaće su došle do vođstva u 25. minutu. Nakon slobodnog udarca Nevene Mičić sa leve strane, golman Trijumfa Ivana Mijailović pomalo nespretno je odbila neugodnu loptu pravo do Nede Civrić, koja koristi smušenost u odbrani Kragujevčanki i postiže gol za svoj tim.

U nastavku utakmice nije bilo nekih izglednih prilika za gol, ako izuzemo odličan udarac Jelene Stojimirović iz prekida sa oko dvadesetak metara, koji je efektnom paradom zaustavila Maja Ubović, golman Rada.

Domaće su pobedu overile u finišu meča. Igrao se 87. minut kada je Suzana Tanasković prošla po desnoj strani i kao „na tacni“ poslužila Emiliju Anđelković, kojoj nije bilo teško da ubaci loptu u praznu mrežu kragujevačkog tima.

Rad – Trijumf  2:0 (1:0)

Beograd
Pomoćni teren stadiona na Banjici
Gledalaca: 100
Sudija: Irena Jakovac (Beograd)
Strelci: Civrić u 25. i Anđelković u 87. minutu

Rad: Ubović, Savić (od 90. minuta Stanković), Miljković, Simić (od 90. minuta Milosavljević), Babić, Smiljković (od 88. minuta Radulović), Tanasković, Pantović, Milić, Mirčetić (od 72. minuta Anđelković), Civrić (od 46. minuta Milošević).

Trijumf: Mijailović, Petrović, Gačić, Tanović, Penčić, Milosavljević, Radisavljević, Prodanović, Jovanović, Stojimirović, Samčović.

Igračica utakmice: Suzana Tanasković

Drugi kragujevački tim u ovom rangu takmičenja, ekipa Šumadije 1903, slavila je na gostovanju u Jagodini protiv istoimenog tima sa 3:2. U preostala dva meča ovog kola, Lavice Dubočica su deklasirale Mačvcu sa 4:0, a Kolibri ekipu Poleta sa 3:0.

Nakon pet odigranih kola Rad je neprikosnoven sa svih pet pobeda i 15 osvojenih bodova, a sledi ga kragujevačka Šumadija 1903 sa 10 bodova. Lavice Dubočica zauzimaju treće mesto sa osam, dok je četvrti Trijumf sa sedam osvojenih bodova.

U narednom, šestom kolu, koje se igra idućeg vikenda, Šumadija 1903 gostuje Mačvi, a Trijumf dočekuje Kolibri.