Goleada na “Čika Dači“, Radnički bolji od Romantičara

Fudbaleri Radničkog pobedili su danas u Kragujevacu ekipu OFK Beograda sa 3:2, u utakmici 11. kola Jelen Superlige. Kragujevčani su zabeležili drugu uzastopnu pobedu na domaćem terenu i tako pokazali da im se smeše lepši dani.

U utakmici bez mnogo faulova, viđena je fer i korektna borba u kojoj su domaći poveli u finišu prvog poluvremena preko Darka Spalevića koji je odlično iskoristio proigravanje Petronijevića i lako glavom savladao nemoćnog Lukača.

Već na početku drugog dela igre Radnički je udvostručio svoju prednost iz odlične akcije koju je ponovo pokrenuo Petronijević. Lopta je, zatim, došla do Simovića, pa do Spalevića, koji iz mrtvog ugla gurnuo loptu uz desnu stativu, na nju je natrčao sjajni Milošković i klizeći postigao gol.

Posle igre bez mnogo prilika i uzbuđenja, Kragujevčani su prednost uvećali u 74. minutu, Petrović je sa centra prizemnom loptom proigrao Miloškovića, koji je bez većih problema rešio duel jedan na jedan sa golmanom Lukačem. Samo što se krenulo sa centra, u kaznenom prostoru domaćina Knežević je na nepropisan način zaustavio Bogavca, a sa „bele tačke“, nepogrešiv je bio iskusni Trivunović.

Gosti su, četiri minuta pre kraja, pokušali da ugroze Kneževića preko Gašića, lopta je za malo otišla pored desne stative. Ipak, u finišu preko „rezerviste“ Jovanovića, Beograđani su smanjili na 3:2, a u sledećoj akciji, Rodić je glavom bio neprecizan u situaciji za izjednačenje, sva tri boda su ostala u Kragujevcu.

Ovde pogledajte rezultate i tabelu 11. kola Superlige.

Radnički 1923 – OFK Beograd 3:2 (1:0)

Stadion: Čika Dača.
Gledalaca: 1500.
Strelci: 1:0 Spalević 42, 2:0 Milošković 50, 3:0 Milošković 74, 3:1 Trivunović 75. (iz jedanaesterca), 3:2 Jovanović u 89.  minutu.

RADNIČKI: Knežević, Pavlović, Kosorić, Milošević, Fejsa, Nedović, Milošković, I.Petrović, Petronijević (od 71. Svojić), Spalević (od 77. Sikimić), Simović (od 89. Mutavdžić). Trener: Dejan Đurđević.

OFK BEOGRAD: Lukač, Petković, Gašić, Adžić, Rodić, Čavrić (od 59. Jovanović), Nikolić, Trivunović, Pavlović (od 78. Mijić), Milić (od 65. Grbić), Bogavac. Trener: Zoran Milinković.