Gosti u finišu do ubedljive pobede

radnicki-bezanija

Fudbaleri Radničkog 1923 doživeli su i peti poraz u isto toliko odigranih susreta u Prvoj ligi Srbije. Kragujevčani su na svom terenu izgubili od beogradske Bežanije sa 0:4.

Lavovi su opravdali ulogu favorita u ovom meču, ali nisu briljirali. Rezultat jeste ubedljiv u korist gostiju, ali nije pravi odraz slike na terenu.

Beograđani su poveli u 30. minutu pogotkom Lukića koji je preciznim udarcem sa oko 20 metara savladao golmana Najdanovića.

Radnički je početkom drugog poluvremena mogao do izjednačenja, ali je posle kornera Vilotijević pogodio prečku golmana Manojlovića. To je bila i najbolja prilika za mlade kragujevačke fudbalere, koji su tokom većeg dela susreta uspešno parirali iskusnijim igračima Bežanije.

U poslednjih 10 minuta gosti su postigli još tri gola i tako zabeležili ubedjivu pobedu. Najpre je Pantelić u 81. minutu povisio prednost Bežanije na 2:0. Golovima Jovanovića u 88. i Živkovića minut kasnije postavljen je konačan rezultat utakmice.

U narednom, 6. kolu prvenstva Radnički će igrati u Vranju sa ekipom Dinama.

Do tada bi trebalo da “Đavoli“ dobiju novog šefa stručnog štaba.

Radnički 1923 – Bežanija 0:4 (0:1)

Stadion: “Čika Dača“
Gledalaca: 500.
Sudija: Nikola Radaković (Novi Sad)
Pomoćnici: Miljan Mišić (Zrenjanin), Atila Harmat (Subotica)
Žuti kartoni:
Strelci: 0:1 Lukić 30, 0:2 Pantelić 81, 0:3 Jovanović 88, 0:4 Živković u 89. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Miletić, Andrić, Aleksić, Živanović, Petrović, Stević, Vidović, D. Miljuš, Vilotijević, Urošević.

BEŽANIJA: Manojlović, Matović, Gojković, Pantelić, Ivanović, Brujić, Lekić, Lukić, Ju, Milić, Rajović. Trener: Srđan Blagojević.