Grbičani savladali lidera

Derbi susret 18. kola Zone „Morava“ pripao domaćinu zahvaljujući borbenoj igri, ali i grubium greškama odbrane prvoplasirane ekipe na tabeli, pre svega, golmana Glukčevića. Istim rezultatom Grbičani su pobedili i u prvom delu prvenstva današnjeg rivala u Raški. Ovom pobedom oni su se izjednačili po broju bodova sa ekipm Bane, koja ima bolju gol-razliku, što joj je omogućilo da zadrži prvo mesto.

Sloboda (DG) – Bane (Raška) 3:1 (2:0).

Stadion: Prvi pomoćni teren „Čika Dača“.
Gledalaca: 200.
Sudija: Dušan Armuš (Gornji Milanovac).
Pomoćnici: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica) i Ivan Nikolić (Čačak).
Strelci: Dragojević u 6, Simić u 30. i Grkajac (autogol)  u 70. za Slobodu, Nedeljković u 71. minutu za Bane.
Žuti kartoni: Aleksić i Jovanović (Sloboda), Džoković i Đorđević (Bane).

SLOBODA: Marjanović, Mitrović, Aleksić, Đorđević, Jovanović (Marinkov), Nikolić, Džajević (Grujović), Slavković, Dragojević, Simić, Stanojević (Božinović).

BANE: Glukčević, Grkajac, Bošković ( Filipović), Sočanac, Pejović, Mijatović, Simić, Stojiljković, Ćurulija (Đorđević), Džoković, Nedeljković.

IGRAČ UTAKMICE: Filip Dragojević (Sloboda).

Boris Marjanović, golman Slobode (Foto: M.Jovičić)

Iako je ekipa Slobode, koju uspešno vodi trener Željko Buzić, bojažljivo ušla u ovaj susret, od početka je krenula napadački što je materijalizovano lepim pogotkom novajlije u napadu Filipa Dragojevića. Posle akcije preko desne strane u 6. minutu, lepo je centrirao Slavković, a korpulentni vođa napada domaćina glavom je lobovoao istrčalog golmana Glukčevića i smestio loptu pod prečku. Desetak minuta kasnije štoper Slobode  Bojan Jovanović je bio u prilici da poveća rezultat, ali je sa ivice peterca glavom loptu poslao pored gola.

Gosti su pokušavali preko Džokovića i Grkajca izjednače, ali je golman Slobode Boris Marjanović bio siguran.U 30. minutu, druga greška golmana gostiju omogućila je da Grbičani povećaju prednost. Kapiten Miloš Simić je utrčao na ubačenu loptu, a golman gostiju u želi da je izbije promašio je ceo fudbal i omogućio mu da loptu pošalje u nezaštićenu mrežu.

Gosti se nisu predavali i često su ugrožavali gol Marjanovića, ali bezuspešno, zahvaljujući njegovim sigurnim intervencijama.

U 70. minutu bilo je 3:0 za Slobodu neobičnim pogotkom. Simić je sa desne strane pokušao da dobaci loptu do rezerviste Božinovića, ali je ona došla do beka gostiju Jovice Grkajca, koji je u želji da je vrati golmanu, koji je bio izašao, poslao u sopstvenu mrežu. U narednom napadu gosti su, iskoristili gužvu u petercu Slobode i preko iskusnog Zvonka Nedeljkovića uspeli da postignu jedini pogodak i smanje na 3:1. Imao je Bane šanse i da ublaži poraz ili učni nešto i više preko Džokovića i Sočanca, ali su oni bili neprecizni.

Derbi je, ipak, zasluženo pripao domaćinu, koji je igrao hrabro, sa dosta trčanja, ali i uz  sreću prilikom postizanja golova. Gosti su pokazali da imaju najbolji tim u Zoni „Morava“, ali zbog grešaka u odbrani i neiskorižćenih šansi morali su da se vrate u Rašku bez bodova.

Posle ove pobede Grbičani su se sa 44 boda izjednačili sa liderom na tabeli i ozbiljno mu ugrozili prvo mesto. Iako ima još dosta da se igra Sloboda je savladala prvu i najozbiljniju prepereku na putu za osvajanje prvog mesta.