Grujić i Zvezda protiv devetorice “Đavola“ (FOTO)

U okviru petog kola Jelen Superlige, na stadionu Čika Dača u Kragujevcu, pred punim tribinama, Crvena Zvezda savladala domaći Radnički sa 0:3(0:1). Sudija Grujić dodelio domaćima dva crvena kartona i mnogo lakše se prihvatao pištaljke kada je u pitanju beogradski tim.

U prvih petnaest minuta susreta, Šumadinci su imali inicijativu, ali su gosti iz Beograda imali šanse. Nakon špartanja Kasalice po strani, Lazović je imao dve šanse u 10 minuta ali je Čančarević bio siguran na golu Kragujevčana. U 20. minutu Pavlović je centrirao sa strane i Bajković skida loptu sa noge Spaleviću.

Radnički je u susret ušao sa dosta samopouzdanja, postavljen visoko i jakim presingom je na polovini terena izlazio kao pobednik sa fizički čvršćim gostima. Kontranapade Zvezde su veoma uspešno zaustavljali Tintor i novajlija Otašević, dok je po boku sjajan bio Radosavljević, ali i Pavlović, pored druge aut linije. Stefan Nedović je posle dužeg vremena krenuo u startnih jedanaest, ali se ispostaviće se, nije baš naigrao, usled  (nezasluženog) isključenja.

30. minut sa sobom nosi dobru priliku Beograđama, gde Milunović u karakterističnom prodoru na ivici kaznenog prostora, kreće da ulazi ka sredini ostavljajući pored sebe odbranu Radničkog (duž čeone linije), stiže da uputi udarac. Čančarević odbija loptu do Mudrinskog koji iz neposredne blizine ne uspeva da pogodi mrežu.

Zvezda nije ličila na ekipu koja će da se vrati kući sa celokupnim plenom, Radnički je iskusno držao konce u svojim rukama. Onda je usledio početak kraja nadanja domaćih, kada je sudija Grujić dosudio slobodan udarac na nekih 18m od gola. Mudrinski je naleteo na Otaševića, odbio se od bivšeg kapitena Spartaka i „pao kao pokošen“. Nenad Milijaš je dobar  šuter i iskusan igrač koji ovakve poklone ne propušta. Prebacio je živi zi, savladao Čančarevbića jakim i preciznim udarcem i Zvezda je povela sa 0:1.

Radnički je nastavio da dominira na terenu, kao i pre primljenog gola, a mlade igrače Zvezde je postignut gol još više sputao i „stegao“, te su igrali još lošije. Taman kada su se napadi domaćih zaređali i kada se očekivao jedan precizan udarac i izjednačenje, Nedović je slučajno zakačio Kasalicu koji pada uz jauk i Grujić pokazuje direktan crveni karton. Ovaj Zvezdin fudbaler postaje polako poznat i po nečemu drugom osim po svojim hitrim nogama. Od prošlog susreta na Čika Dači i incidenta, preko crvenog kartona koji je zaradio u dresu crnogorske reprezentacije pre neki dan, pa sve do danas…

Ovaj jak psihološki momenat je utakmicu odveo u smeru koji domaći, sa samog početka, po prikazanoj igri nisu zaslužili.  Na početku drugog poluvremena, usledio je prekid zbog dima od baklji sa severne tribine.

Radnički je nastavio da dominira na terenu i sa igračem manje, a onda je Mutavdžić u 74. minutu dobio isključenje, kada je nakon duela sa njim, Luka Milivojević nepomično ležao na travi skoro dva minuta, te su se njegovi bivši sugrađani iz rodnog Kragujevca zabrinuli da povreda nije ozbiljnija.

Međutim, u nastavku, Zvezda postiže još jedan pogodak. Nakon prodora po desnoj strani Vešovića, i centaršuta, lopta se od  danas – odličnog   Dragana Radosavljevića odbija, vara Čančarevića i na gol liniji Kasalica samo potvrđuje pogodak za 0:2

Luka Milivojević se, na radost njegovih Kragujevčana uspešno pridigao i oporavio od „jakog“ udarca, ali je u samom finišu susreta uspeo da postigne i gol, ukupno treći u mreži domaćih i, 0:3.

Odnos u faulovima je bio 23:9 u korist gostiju, uz činjenicu da je sudija Grujić nakon drugog Zvezdinog pogotka, u poslednjih deset minuta utakmice dosudio čak 6 za Radnički i niti jedan za Crvenu Zvezdu.

FK RADNIČKI 1923 – CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:1)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 10.000.
Sudija: Danilo Grujić (Jagodina).
Žuti kartoni: Čančarević, Pejčić, Tintor, Spalević (Radnički 1923), Pantić, Bajković, Milunović (Crvena zvezda).
Crveni karton: Stefan Nedović u 44. minutu i Miljan Mutavdžić u 74. minutu (Radnički 1923).
Strelci: 0:1 Milijaš  42, 0:2 Kasalica 83, 0:3 Milivojević u 90+4.  minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović (od 62. Kosorić), Radosavljević, Tintor, Otašević, Mutavdžić, Nedović, Pejčić (od 78. Sikimić), Milošković, Simović (od 54. Petronijević), Spalević.

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Pantić, Mijailović (od 56. Milivojević), Lazović, Milijaš (od 81. Asamoa), Mikić, Jovanović, Milunović, Kasalica, Mladenović, Mudrinski (od 68. Vešović).