Ilić i Vulović srušili Nišlije

ok-radnicki-2015

Odbojkaši Radničkog ubeležili su drugi trijumf u Viner Štediša ligi, pošto su večeras u svom „Jezeru“ pobedili ekipu Niša sa 3:2 (24:26, 25:20, 25:27, 25:11, 15:12).

Kragujevčani su do pobede došli nakon dva sata igre, i ujedno naneli prvi poraz u sezoni borbenim Nišlijama, koje su i večeras pokazale da su izuzetno neugodan rival, posebno u završnici prvog i trećeg seta.

Veći deo uvodne deonice protekao je u vođstvu domaće ekipe, koja je u jednom trenutku imala i šest poena prednosti (18:12), ali su borbeni gosti iz Niša uspeli da stignu taj zaostatak i izjednače na 21:21. Usledio je dramatičan finiš u kome odbojkaši Radničkog nisu iskoristili set loptu pri rezultatu 24:23, što su Nišlije kaznile i dobile ovaj set sa 26:24.

Gosti su nastavili u dobrom ritmu i na startu narednog perioda, kada su poveli najpre sa 7:3, a potom i sa 9:4. Ipak, domaći se bude i serijom 7:1 stižu do preokreta i vođstva od 11:10. Pri rezultatu 16:16 Kragujevčani vezuju tri uzastopna poena i do kraja seta rutinskom igrom održavaju tu prednost do konačnih 25:20.

Treći set je doneo žestoku borbu, budući da su se ekipe od samog starta smenjivale u vođstvu. Sve to je dovelo do uzbudljive završnice, u kojoj su se opet gosti bolje snašli iskoristivši treću set loptu za novo vođstvo.

Četvrta deonica protekla je u potpunoj dominaciji domaćih odbojkaša. Na kraju ubedljivih 25:11 za izabranike Predraga Srećkovića i ujedno karta za peti set.

I u taj-breku viđena je velika borba za svaki poen. Ključni trenutak dogodio se pri rezultatu 5:5, kada su odbojaši Radničkog vezali tri poena i uspeli da tu prednost pretvore u konačnu pobedu.

Uglješa Ilić sa 22 i Dušan Vulović sa 20 poena predvodili su svoju ekipu do nove pobede, a odlični su bili i Borovčanin sa 15 i Goić sa 11 poena. Kod gostiju su prednjačili Pržić i Opačić sa po 18, dok je Stojković upisao 12 poena.

U narednom kolu Kragujevčane očekuje gostovanje Vojvodini NS seme u Novom Sadu.

Radnički – Niš 3:2 (24:26, 25:20, 25:27, 25:11, 15:12)