Jagodinke bolje finiširale

Rukometašice Radničkog poražene su sinoć u hali „Jezero“ od Jagodine sa 24:28 (13:11), u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

Početak meča pripao je gošćama, koje su imale rezultatsku prednost sve do 18. minuta kada Radnički dolazi do izjednačenja, a nedugo zatim i do prvog vođstva na utakmici – 8:7.

Nisu tu popularne „tigrice“ stale, već su čvrstom igrom u odbrani i raznovrsnijim rešenjima u napadu uspele da dođu do tri gola prednosti (12:9), a na poluvreme odu sa „plus dva“ – 13:11.

Nastavile su domaće u istom ritmu i na startu drugog poluvremena. Činilo se da je samo pitanje trenutka kada će slomiti otpor svog rivala, ali je usledio preokret. Pri vođstvu rukometašica Radničkog od 19:16 u 46. minutu, Jagodinke prave seriju od 4:0 i prelaze u vođstvo.

Domaće uspevaju da se vrate i ponovo povedu sa 21:20 u 54. minutu, ali su gošće bolje finiširale i došle do vrednih bodova sa ovog gostovanja.

Jovana Stojiljković sa 6 i Sandra Radović sa 5 pogodaka bile su najefikasnije u ekipi Radničkog, dok je na drugoj strani prednjačila Jelena Gojković sa 9 postignutih golova.

ŽRK RADNIČKI – ŽRK JAGODINA 22:24 (13:11)

Hala:
„Jezero“.
Gledalaca: 100
Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević
Sedmerci:  Radnički 3 (3), Jagodina 3 (3)
Isključenja: Radnički 6 min, Jagodina 4 min

ŽRK RADNIČKI: Ćosić (13 odbrana), Petrović 2, Todorović 4, Jelesijević, Radović 5, Ležaja, Lukić, Stajković, Kojić 3, Stoiljković 6, Stepanović 1, Kulić, Lojpur 1, Janković.

ŽRK JAGODINA: Petrović, Radosavljević, Trbović, Šaronjić B., Cvijić 6, Bogdanović J., Čavlović, Bogdanović N., Zečević 4, Šaronjić E. 1, Glišović 3, Veljković 1, Gojković 9, Rajković (11 odbrana).

U 17. kolu rukometašice Radničkog gostovaće Kikindi.