Jalova igra pred praznim tribinama (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog posle 0:0 protiv Crvene Zvezde samo par dana pre, pred krcatim tribinama Čika Dače, ponovili su isti rezultat protiv Hajduka iz Kule, u potpuno drugačijem ambijentu. Zbog uvredljivog skandiranja navijača i transparenata upućenih treneru Zvezde Prosinečkom, Radnički je dobio kaznu od jednog meča bez publike, koju je odradio danas. Gosti su svakako došli danas sa namerom da osvoje bod, dok je domaćin imao ambicije da osvoji sva tri. Međutim, da li još uvek istrošeni posle meča sa Crvenom Zvezdom, ili zbog nedostatka podrške publike, kragujevački igrači pružili su jako bledu partiju.

Od početka meča videla se namera Hajduka da preti iz kontranapada preko bokova, gde je veoma aktivan bio jedan od najbržih igrača u ligi, desni bek Pauljević. Ipak, po toj istoj strani na početku meča prodoran je bio i Kostić, pa je brzonogi bek Hajduka morao mnogo više pažnje da obrati na svoje odbrambene zadatke. U 8. minutu Radnički je imao prvu priliku, kada je posle kornera Kostića sa desne strane najviši u skoku bio Darko Spalević. Ipak, njegov šut glavom skoro sa same gol linije uspeo je da izbaci Fejsa.

Nova obećavajuća akcija Radničkog zbila se u 15. minutu, kada je u glavnoj ulozi bio ponovo Spalević, ali sa ivice kaznenog prostora nije uspeo da uputi dobar udarac, pa je lopta otišla pored gola.

U 21. minutu prvu dobru akciju na meču imali su gosti. Lepo su na sredini terena kombinovali Vasiljević i Goločevac, izbacivši čitav vezni red Radničkog. Goločevac je akciju završio šutem sa 25 metara od gola Čančarevića, ali je lopta otišla visoko preko gola.

U 33. minutu Radnički je izveo najbolju akciju u prvom poluvremenu, a kasnije će se ispostaviti i na meču. Hajduk je izgubio loptu na sredini terena, a Milošković je povukao kontru. Sjajnim dodavanjem izbacio je Pavlovića u prazan prostor, koji je ispred sebe imao samo golmana Perića. Ipak, on se odlučio da proba da uposli Spalevića koji je utrčavao u šesnaesterac, ali ga je Mujdragić dobro ispratio i onemogućio da ozbiljnije ugrozi golmana Hajduka.

U 37. minutu Hajduk je odgovorio. Novković je prošao po levoj strani bukvalno kroz Miloškovića i Pavlovića, odložio loptu Goločevcu, koji je ponovo sa dvadesetak metara loše šutirao. Još jednu priliku imao je Hajduk u 43. minutu, ovoga puta posle prodora po desnoj strani Pauljevića. Lopta je došla do Hadžibulića koji je sa desetak metara od gola Čančarevića pokušao da uputi udarac, ali je Tintor odličnim klizećim startom osujetio taj pokušaj. Poslednju šansu u prvom poluvremenu ipak je imao Radnički, i to preko Tintora, koji je posle kornera u 45. minutu glavom poslao loptu pored gola.

Drugo poluvreme je proteklo u znaku Hajduka, koji je uglavnom držao loptu na sredini terena, i stvorio još nekoliko poluprilika. Trener Kuzeljević je vrlo brzo u drugom poluvremenu uveo Lepovića umesto Obrovca, kao i Simića umesto Kostića, što se pokazalo kao jako loša odluka, jer je izlaskom Kostića napad Radničkog preko leve strane, koji je u prvom poluvremenu jedini funkcionisao, potpuno otupljen. Ni Lepović se nije snašao pored snažnih veznih igrača iz Kule, i nije uspeo da poveže redove Radničkog.

Najveću, i bukvalno jedinu veću priliku u ovom delu meča propustili su gosti, i to Veselinović, kada u 76. minutu iskosa sa desne strane snažno šutirao, ali pravo u Čančarevića, koji je izboksovao loptu. Do kraja meča gledali smo jalove pokušaje Radničkog da učini nešto više, dok je Hajduk držao loptu i „krao“ vreme, jer su imali rezultat po koji su došli.