Jedinstvo odnelo bodove iz „Jezera“

Odbojkaši Jedinstva iz Stare Pazove iznenadili su sinoć u kragujevačkoj hali „Jezero“ domaći Radnički i slavili sa 3:1 (25:21, 25:13, 21:25, 25:17) u meču 13. kola Super lige Srbije. Staropazovčani su tako došli do važnih bodova u borbi za opstanak, dok su Kragujevčani „nakalemili“ drugi uzastopni poraz.

Da ubedljiv trijumf protiv Niša u 12. kolu nije bio samo trenutak inspiracije, odbojkaši Jedinstva pokazali su sinoć na parketu hale „Jezero“. Sjajnom igrom, naročito u drugom setu, ekipa iz Stare Pazove došla je do sva tri boda u srcu Šumadije i značajno popravila svoje izglede u borbi za opstanak. Na drugoj strani, Radnički nije uspevao da u ključnim trenucima prvog i četvrtog seta prelomi rezultat u svoju korist, što ga je na kraju i koštalo gubitka bodova.

Gosti su od starta nametnuli jak ritam, uz odličan procenat realizacije napada u prvom setu (60 %). Nakon servis greške Vulovića, odbojkaši Jedinstva došli su do maksimalnih sedam poena prednosti u jednom trenutku (13:6). Međutim, razigrao se tada Čedić, i uz podršku Krstića, Protića i kapitena Vulovića, doveo domaći tim na samo poen zaostatka – 17:18. Nakon asa Vulovića za 19:19 učinilo se da je na pomolu preokret i da će Radnički u finišu seta uspeti da slomi otpor gostiju iz Stare Pazove. Ipak, do toga nije došlo, pošto je iskusna ekipa Jedinstva brzo stigla do četiri set lopte (24:20), što je bilo nedostižno za Kragujevčane.

U drugom setu na parketu hale „Jezero“ postojao je samo jedan tim, a to je Jedinstvo. Gosti iz Stare Pazove su dodatno podigli procenat realizacije napada u ovom setu na 72 %, uz dobre procente prijema i servisa. Trener Radničkog Predrag Srećković pokušao je sve što je u njegovoj moći da zaustavi atake Roljića i drugova, ali nije bilo spasa. Jedinstvo je dobilo ovaj period igre sa 25:13 i krupno zakoračilo ka konačnom trijumfu.

Tračak nade kragujevačkoj publici u „Jezeru“ pružio je treći set, koji su njihovi ljubimci dobili sa 25:21. Bila je to uzbudljiva bitka nerava, koja je na kraju pripala domaćima. Ipak, ispostavilo se to samo kao „labudova pesma“, pošto je u četvrtom setu ekipa Jedinstva još jednom nadvisila Kragujevčane.

Ponovo je to bila žestoka borba za svaki poen sve do rezultata 16:16, kada gosti vezuju pet poena za vođstvo od 21:16, koje im je omogućilo mirniji finiš i konačan trijumf.

Sa 13 poena Madić je bio najefikasniji u redovima pobedničkog tima, a odličnu podršku imao je i u Miliću, Pešutu i Jovanoviću sa po 12 poena. U ekipi Radničkog dvocifren učinak imali su samo kapiten Vulović sa 15 i srednji bloker Goić sa 10 poena.

I pored ovog poraza odbojkaši Radničkog ostali su na petoj poziciji sa 15 sakupljenih bodova.

U narednom kolu kragujevački superligaš gostuje beogradskom Partizanu.