Kikinđanke iznenadile „tigrice“ u „Jezeru“

Neprijatno iznenađenje priredile su rukometašice Radničkog svojim navijačima u drugom kolu plej-aut faze Super lige Srbije. Popularne „tigrice“ su večeras u „Jezeru“ poražene od Kikinde rezultatom 24:25 (15:12), u jednoj izuzetno neizvesnoj utakmici.

Nakon rezultatske klackalice u uvodnih deset minuta susreta, Kragujevčanke su „dodale gas“ i na poluvreme otišle sa tri gola prednosti – 15:12.

Kikinđanke su od samog starta drugog dela igre krenule odlučnije, sa željom da što pre „istope“ rezultatski zaostatak. To im je uspelo u 49. minutu, kada su stigle do izjednačenja (21:21). Usledio je neizvestan finiš, u kome su domaće rukometašice promašile poslednji napad i omogućile gošćama da se u Kikindu vrate sa dva boda u džepu.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Ksenija Petrović sa 8 pogodaka, a pratile su je Katarina Stepanović sa 6 i Sandra Radović sa 5 golova. Kod gošći iz Kikinde istakle su se Jelena Ardala i Emilija Lazić sa po 7 pogodaka.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽORK Kikinda 24:25 (15:12)

Isključenja: Radnički 2 min, Kikinda 12 min

RADNIČKI: Ćosić (14 odbrana), Petrović 8, Begović, Jelesijević 1, Blagojević, Radović 5, Ležaja (1 odbrana), Lukić, Stajković, Kojić 1, Stoiljković 1, Stepanović 6, Kulić, Janković 2.

KIKINDA:  Aleksić (9 odbrana), Stepanović, Bajkin 2, Živkov 4, Mitrović, Ardala 7, Sivčev 1, Golušin, Kovačić 2, Žikić 1, Đurašković (3 odbrane), Kekez, Lazić 7, Ristić 1.

Sledeću utakmicu rukometašice Radničkog igraju u Boru protiv istoimene ekipe.