KK Radnički 1950: Dostojan otpor lideru KLS

12000007_10206977392694147_1729172330_nKošarkaši Radničkog 1950 okončali su svoje učešće u Kupu Srbije, nakon što su sinoć u hali „Gordana Goca Bogojević“ poraženi od trenutnog lidera KLS, beogradskog FMP-a, sa 62:69 (23:15, 4:24, 16:20, 19:10), u meču 2. kola drugog stepena ovog takmičenja.

Kragujevčani su pružili zadovoljavajući otpor favorizovanom gostu, ali su na kraju ipak pretrpeli poraz, prvi na svom parketu ove sezone.

Tim Igora Todorovića je otvorio meč sa serijom od 7:0, na opšte iznenađenje gostiju iz Beograda. Domaći su nastavili u dobrom ritimu, pa su na kraju prvog desetominutnog perioda imali osam poena prednosti – 23:15.

Međutim, za razliku od sjajno odigrane prve četvrtine, košarkaši Radničkog 1950 su potpuno podbacili u drugoj deonici, u kojoj su uspeli da postignu svega četiri poena, a prime čak 24, pa se na tzv. „veliki odmor“ otišlo sa vođstvom FMP-a od 39:27.

U nastavku meča gosti su trojkama održavali dvocifrenu prednost, tako da su na početku odlučujućeg perioda imali „plus 16“ – 59:43.

Domaći su u završnih deset minuta krenuli na sve ili ništa i uspeli da se približe na šest poena zaostatka, ali jednostavno nisu imali snage da nešto više učine do kraja meča.

Lalović sa 20 i Kostić sa 18 poena bili su najistaknutiji pojedinci u redovima domaćeg tima. Sa druge strane, trener FMP-a Slobodan Klipa dosta je rotirao svoje igrače, pa su poeni bili ravnomerno raspoređeni. Ipak, treba istaći dvocifrene Apića i Davidovca sa 12, te Čovića sa 10 poena.

Radnički 1950 sada u potpunosti može da se fokusira na takmičenje u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, u kojoj trenutno zauzima lidersku poziciju na tabeli.

Do kraja ove kalendarske godine Kragujevčane očekuju tri utakmice. Već u subotu tim Igora Todorovića gostuje u Arilju ekipi Klika, potom u Kragujevac stiže Student iz Bajine Bašte (16.12), a poslednji, ujedno i najteži ispit, košarkaši Radničkog 1950 imaće 26. decembra, kada će gostovati trenutno drugoplasiranom Ubu.