Komšijska podela bodova

kadeti-radnickog

Kadeti Radničkog remizirali su sa svojim vršnjacima iz čačanskog Borca 2:2 (1:1) u 2. kolu Kadetske lige Srbije. Kragujevčani su dva puta imali vođstvo na utakmici, ali su gosti na kraju uspeli da odnesu bod u Čačak.

Viđene su brojne prilike na obe strane, a prvu veliku šansu propustio je Marković u 4. minutu meča, kada nije uspeo da lobuje golmana domaćih Ristovića, pošto je lopta pogodila prečku.

U 15. minutu Radnički stiže do vođstva. Ilić je uputio dugu loptu u šesnaesterac gostiju, gde se odlično snašao Goljović, koji uspeva da lobuje golmana Čukaričkog Savića. Međutim, nekoliko minuta kasnije Borac na sličan način dolazi do izjednačenja. Igrao se 28. minut kada je nakon solo akcije Kruševca lopta stigla do Trajkovića, koji u trku plasira loptu pored golmana Ristovića.

I u drugih 45 minuta viđen je po jedan pogodak na obe strane. U 67. minutu Goljović u šesnaestercu Borca dobija udarac nogom u glavu, a sudija Nedeljković opravdano pokazuje na belu tačku. Siguran egzekutor bio je Veselinović. Ipak, samo tri minuta trajala je radost Kragujevčana. Kapiten gostiju Petrović napravio je pravi slalom po levoj strani, prošao gotovo do peterca domaćih i plasirao loptu pored nemoćnog Ristovića za konačnih 2:2.

RADNIČKI 1923 – BORAC 2:2 (1:1)

KRAGUJEVAC.
Prvi pomoćni teren „Čika Dače“
Sudija: Vladimir Nedeljković (Jagodina)
Žuti karton: Petrović (Borac)
Strelci: 1:0 Goljović 15, 1:1 Trajković 28, 2:1 Veselinović iz jedanaesterca 67. minut, 2:2 Petrović u 70. minutu.

RADNIČKI 1923: Ristović, Todorović, Slavković, Perović, Ilić (Furtula), Marković, Milutinović, Milovanović (Vasiljević), Goljović, Đurović (Arsenijević), Veselinović.

BORAC
: Savić, Marković (Andrić), Radovanović, Bajović, Vukomanović, Pantelić, Tripković, Kruševac, Bogićević, Petrović, Trajković (Šutić).

Igrač utakmice: Aleksandar Petrović (Borac)

Kadeti Radničkog posle dva kola imaju dva osvojena boda, a u trećem kolu ih očekuje gostovanje imenjaku iz Niša.

Izvor: Željko Marinković