Korać slavio u Kragujevcu

zkk-sumadija-2014-15

Derbi susret 8. kola Prve lige za košarkašice odigran između Šumadije i Radivoja Koraća pripao je gošćama iz Beograda. Aktuelne šampionke slavile su u hali „Gordana-Goca Bogojević“ rezultatom 70:64 (18:20, 25:9, 13:16, 14:19).

Ponovo su “Šumadinke“ namučile Koraća, ali ni ovog puta nisu stigle da ga iznenade.

Meč je faktički odlučen u drugoj četvrtini. Gošće su tu deonicu otvorile serijom 11:0 za vođstvo 32:23, i do kraja poluvremena stekle 14 poena prednosti – 43:29.

Najefikasnija u pobedničkom timu sa 19 poena bila je Kristina Topuzović. Sanja Mandić je postigla 16, dok je Tamara Kapor upisala 15 poena.

Sa po 16 poena u timu Šumadije najefikasnije su bile Nataša Mijatović (uz 8 skokova) i Jelena Ćulafić (9 asistencija), dok je 15 poena postigla Aleksandra Katić.

Beograđanke su zadržale stopostostan učinak, dok Šumadija posle ovog kola ima skor od pet pobeda i tri poraza.

Šumadija u narednom kolu nastavlja seriju teških mečeva, pošto gostuje u Vrbasu istoimenoj ekipi.