Korak bliže ka tituli jesenjeg prvaka

KK-RADNICKI-1950

Košarkaši Radničkog 1950 uspešno su prebrodili još jedno neugodno gostovanje. U utakmici 11. kola Prve regionalne lige Zapad savladana je ekipa Klika u Arilju sa 83:81 (26:25, 16:10, 20:24, 21:22) i napravljen značajan korak ka tituli jesenjeg prvaka.

U neizvesnom, pravom takmičarskom meču, Kragujevčani su pokazali dva različita lica u toku svih četrdeset minuta susreta. Prvih dvadeset minuta tim Igora Todorovića je kontrolisao ritam utakmice, da bi u nastavku ekipa Klika, uz podršku svojih simpatizera sa tribina, uspela da uvede utakmicu u dramatičan finiš.

Radnički 1950 je dobro otvorio utakmicu, pre svega zahvaljujući raspoloženom Kostiću, kome je značajnu podršku davao talentovani Nedeljković. Prvi desetominutni period Kragujevčani su okončali sa poenom prednosti (26:25), da bi u drugoj četvrtini sigurnom igrom uvećali rezultatski suficit i sa „plus sedam“ otišli na petnaestominutnu pauzu (42:25).

Već u trećoj četvrtini domaćin je preko Bakarčića i Čorbića uspeo da prepolovi prednost gostiju iz srca Šumadije, pa se u odlučujuću deonicu ušlo sa rezultatom 62:59 u korist Kragujevčana.

Tada su odgovornost na svoja pleća preuzeli iskusniji igrači kragujevačkog tima i na kraju obezbedili Radničkom 1950 deseti prvenstveni trijumf.

Kostić i Nedeljković su sa 17 poena bili najefikasniji u taboru pobedničkog tima, a dvocifren učinak zabeležili su još i Todorović sa 14 i Drašković sa 10 poena. Kod domaćina Bakarčić je upisao 22, Nedeljković 17, Čorbić 15, a Temelkovski 13 poena.

U narednom, 12. kolu, košarkaši Radničkog 1950 imaće nešto lakši zadatak, pošto im u goste stiže Student iz Bajine Bašte.