Košarkaši Radničkog 1950 „oborili“ Student

12000007_10206977392694147_1729172330_nKošarkaši Radničkog 1950 upisali su jedanaestu pobedu u Prvoj regionalnoj ligi Zapad, pošto su u utakmici 12. kola, poslednjoj pred svojom publikom u 2015. godini, savladali ekipu Studenta iz Bajine Bašte sa 96:69 (27:16, 17:23, 29:17, 23:13).

Iako su dobro ušli u ovaj meč, Kragujevčani su otpor svog rivala slomili tek u drugih dvadeset minuta susreta.

Nakon „plus 11“ (27:16) na isteku uvodnog perioda, publika u hali „Gordana Goca Bogojević“ očekivala je da će njihovi ljubimci bez većih problema doći do nove, jedanaeste pobede u sezoni.

Međutim, gosti su se probudili u drugoj četvrtini i preko Miloševića i šuterski veoma raspoloženog Švabića uspeli da dođu do izjednačenja, ali su domaći na odmor između dva poluvremena ipak otišli sa pet poena „viška“ – 44:39.

Utakmica je rešena u trećem periodu, kada su košarkaši Radničkog 1950 okrenuli tok meča „na svoju vodenicu“ i ponovo došli do dvocifrene prednosti, koju ovaj put gosti iz Bajine Bašte nisu uspeli da anuliraju.

U poslednjoj četvrtini bilo je prostora i za atraktivnu igru košarkaša kragujevačkog tima, a trener Todorović je ukazao priliku i igračima sa manjom minutažom.

Čak šestorica košarkaša Radničkog 1950 zabeležili su dvocifren učinak na ovom meču: Kostić 14, Tripković 13, Lalović i Todorović po 12, Janko Tanasijević 11 i Nedeljković 10 poena.

Kod gostiju, Milošević je upisao 21 poen, V. Kremić 20, a Švabić 14 poena, od toga čak četiri trojke.

Do odlaska na zimsku pauzu košarkaši Radničkog 1950 odigraće još jedan meč, i to u Ubu, protiv direktnog konkrenta u borbi za plasman u viši rang.