Košarkaši Radničkog 1950 osvojili „Pendik“

Radnicki 1950

Veliku pobedu ostvarili su košarkaši Radničkog 1950 na vrućem gostovanju u Novom Pazaru, u derbi meču 8. kola Prve RL Zapad. Kragujevčani su, predvođeni sjajnim Filipom Lalovićem, slavili nakon produžetka sa 85:78 (17:24, 23:18, 19:15, 13:15, 13:6).

Košarkaši Radničkog 195o su dobro ušli u meč, ali je ekipa Novog Pazara, nošena podrškom svojih simpatizera koji su ispunili halu „Pendik“ gotovo do poslednjeg mesta, jako brzo uzvratila i došla čak do dvocifrene prednosti u dva navrata.

Prvi desetominutni period okončan je vođstvom domaće ekipe od 24:17, da bi u drugoj četvrtini Kragujevčani uhvatili rezultatski priključak i na poluvreme otišli sa samo dva poena zaostatka – 40:42.

Nastavak susreta doneo je znatno angažovaniju odbranu gostiju iz Kragujevca, koji su uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Međutim, u završnici meča razigrali su se Jelisijević i Brunčević, tako da su domaći uspeli da izbore produžetak.

U dodatnih pet minuta iskustvo igrača Radničkog 1950 je došlo do izražaja, pa je na kraju ubeležena važna pobeda u žestokoj borbi za viši rang.

Najbolji pojedinac susreta bio je svakako Filip Lalović sa 29 ubačenih poena, a odličnu podršku imao je u Vučiću sa 19 poena. Odličan debi imao je i Marko Todorović, najnovije pojačanje Kragujevčana. Kod domaćina istakli su se Smalović sa 25, Jelisijević sa 22 i Brunčević sa 20 pogodaka.

Ovom pobedom Kragujevčani su se osamostalili na liderskoj poziciji i ujedno naneli prvi poraz Pazarcima u njihovoj dvorani.

Priliku da nastave sa dobrim rezultatima izabranici Igora Todorovića imaće već u sredu, 25. novembra, kada u halu „Gordana Goca Bogojević“ stiže Mladost iz Smederevske Palanke.