Košarkaši Radničkog „sažvakali“ žilavi Student

KKK RadnickiSvoju drugu pobedu u Prvoj regionalnoj ligi Zapad ostvarili su košarkaši kragujevačkog Radničkog, koji su u svom „Jezeru“ savladali Student iz Bajine Bašte sa 90:81 (25:22, 22:18, 17:24, 26:17) u utakmici 2. kola ovog takmičenja. Gosti iz Bajine Bašte prilično su namučili Kragujevčane, koji su na kraju prisebnom igrom u napadu, uz dozu sreće, uspeli da dođu do trijumfa.

Od samog starta utakmice košarkaši Radničkog pokušavali su da ostvare veću rezultatsku prednost u odnosu na svog rivala, ali im to nije pošlo za rukom u prvoj četvrtini, koja je završena minimalnim vođstvom domaćeg tima od tri poena (25:22).

Tek u drugom periodu Kragujevčani dolaze do prepoznatljive igre i velikih „plus 16“ u 15. minutu (40:24). Ipak, do odlaska na odmor gosti uspevaju da zaostatak svedu na jednocifreni okvir, pa je tako na poluvremenu domaćin imao sedam poena prednosti (47:40).

Preciznim šutevima za tri poena gosti iz Bajine Bašte u trećoj četvrtini uspevaju da dodatno smanje prednost svog rivala, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa nerešenim rezultatom – 64:64.

Nastavili su gosti sa dobrom igrom u napadu i na startu poslednje deonice, ali su se onda probudili Arnaut i drugovi, te su brzom serijom od sedam uzastopnih poena ponovo preuzeli vođstvo. I kada se činilo da će utakmica ući u dramatičan i neizvestan finiš, košarkaši Radničkog su mirnom igrom u poslednja dva minuta, uz par važnih pogođenih šuteva, došli do pobede od devet poena razlike.

Stefan Arnaut bio je najbolji akter utakmice sa 18 poena i indeksom 22. Pratili su ga Šamanović sa 14, Erac sa 13, odnosno Vasilić sa 12 poena i 11 skokova. U redovima gostiju istakao se plejmejker Milošević sa 21 poenom, a sledili su ga Marković sa 17 i Milinković sa 16 ubačenih poena.

Naredno, treće kolo, donosi veliki ispit za izabranike trenera Zorana Milovanovića, koji će gostovati trenutno drugoplasiranom Zlataru u Novoj Varoši.