Košarkašice Radničkog lako protiv “fenjeraša“

Košarkašice Radničkog ubedljivo su porazile ekipu Čelareva na svom terenu rezultatom 69:39 (20:5, 13:9, 19:7, 17:18), u susretu 13. kola Prve ženske lige Srbije. Ovo je šesti trijumf u nizu, a deveti ukupno, čime se kragujevačka ekipa učvršćuje na trećoj poziciji nacionalnog takmičenja, iza Crvene zvezde i Jagodine.

Kragujevčanke su pitanje pobednika rešile već u prvoj četvrtini kada su ubeležile 20 poena, a rivalkama dopustile tek pet poena. Opuštanja nije bilo ni u nastavku. I naredni period je osvojen – 13:9, pa se na veliku pauzu otišlo sa već nedostižnom prednošću 33:14.

Istim tempom Šumadinke slamaju otpor gošći i u nastavku utakmice, posle 30 minuta rezultat je bio 52:21. Ekipa Čelareva došla je do daha tek u završnih deset minuta. Taj deo meča su osvojile minimalnom prednošću 17:18, što je je za konačan rezultat dalo 69:39.

Odnos snaga na terenu najbolje oslikavaju statističke kolone. Indeks korisnosti bio je čak 81:7 u korist domaćina. Kragujevčanke su bolje pogađale za dva poena – 41:17%, trojke – 29:19%, kao i slobodna bacanja – 71:52%. Takođe su dominirale u asistencijama – 14:5, kao i skokovima – 57:31, imale su više oduzetih lopti – 11:9, a za utehu gošćama ostaće da su imale manje izgubljenih lopti – 21:16.

Kandidatkinja za najboljeg kragujevačkog sportistu u ženskoj konkurenciji, Jelena Prvulović je još jednom opravdala kandidaturu, kao i u dosadašnjim partijama u dresu Radničkog. Bila je najkorisnija na terenu – indeks 24, sa 16 poena, tri skoka, po jednom asistencijom i oduzetom loptom. Kao poenteri sledile su je: Čkovrić – 11 poena, Ristić – devet, Milekić – osam, Dimić – sedam, Jovanović i Lešnjak – po šest, Todorović – četiri, Milić – dva. Skakačku superiornost pokazale su: Ristić i Jovanović – po deset skokova, odnosno Todorović i Čkovrić – po osam.

U narednom kolu košarkašice odlaze u Beočin, domaćin će biti istoimena ekipa 16. decembra od 18 časova i 30 minuta.

Potom sledi okršaj u Kragujevcu sa beogradskom Crvenom zvezdom, a ovaj veliki derbi je zakazan za 22. decembar. Biće to ujedno i poslednja utakmica košarkašica u 2012. godini. To je, uz dosadašnje dobre rezultate, dodatni motiv da svi ljubitelji košarke u Kragujevcu u što većem broju ispune dvoranu Park.

Izvor: kkradnicki.rs