Kragujevčani probili bedem Čačana

Radnicki 1964Rukometaši Radničkog 1964 ostvarili su deveti trijumf u Prvoj ligi Zapad, pošto su večeras u hali „Jezero“ bili bolji od čačanske Mladosti rezultatom 30:22 (16:14), u utakmici 10. kola.

Kragujevčani su imali dosta problema da probiju izuzetno čvrstu i agresivnu odbranu Čačana, naročito u prvih trideset minuta. Stoga i ne čudi podatak da su domaći do prvog vođstva na utakmici došli tek u 24. minutu, nakon pogotka pivota Milana Đukića.

Do tog trenutka gosti su bili u prednosti, koja se kretala u opsegu od jednog do tri gola razlike. Na odmor su rukometaši Radničkog otišli sa dva gola „viška“ (16:14), ali su se u nastavku prilično namučili dok nisu konačno slomili otpor svog rivala.

Radnički 1964 Kragujevčani se dosta mučili da probiju čvrstu odbranu Čačana

Čak šest minuta je na semaforu stajao rezultat 20:19 u korist Kragujevčana, da bi večeras odlični Stefan Stanojev svojim osmim golom na utakmici u 46. minutu prekinuo „post“ i najavio seriju domaće ekipe od 5:1, koja je definitivno prelomila meč.

Pokušali su Čačani u finišu i pomalo hazarderski, sa igračem više u polju umesto golmana, ali ni to nije dalo željeni rezultat. Radnički je sigurno krstario ka devetoj prvenstvenoj pobedi…

U pobedničkom timu istakli su Stefan Stanojev sa osam golova i Branislav Radenović sa pet pogodaka. Kod gostiju iz Čačka najefikasniji je bio Pavle Vuković sa devet golova, a Bogdanović i Đurđević postigli su po pet.

RADNIČKI 1964 – ORK MLADOST  30:22 (16:14)

Kragujevac
Hala: „Jezero“
Sudije: Spasoje Kolak (Kragujevac), Stanislav Milošević (Jagodina).
Sedmerci: Radnički 1964 6 (4), ORK Mladost 3 (3).
Isključenja: Radnički 1964 8, ORK Mladost 14 minuta.

RADNIČKI 1964: Bogićević (9 odbrana), Blagojević 1, Knežević 1, Đukić 2, Stošić 2, Ristić, Dobrosavljević, Radivojević 4, Milinčić 2, Stevanović, Radenović 5, Stanojev 8, Poskurica 2, Sretenović 3, Jovanović (2 odbrane), Barjaktarević. Trener: Dragan Študer.

ORK MLADOST: Milošević, Bogdanović 5, Kovačević, Đurđević 5, Babić 1, Đ. Tomićević, Popović (12 odbrana), M. Tomićević, Cvijović, Vukosavić 1, Vuković 9, Lukić 1. Trener: Miloš Vidić.

Trener Radničkog 1964 Dragan Študer dobro je skautirao igru protivničkog tima, ali njegovi igrači dugo nisu uspevali da pronađu pravi ritam igre u napadu.

– Očekivano teška utakmica. U prvom delu smo se malo više mučili. Možda su moji igrači bili pod nekim utiskom na početku susreta, međutim, kada su neki drugi momci ušli na teren, oni su to shvatili nešto ozbiljnije. – prokomentarisao je šef struke Kragujevčana.

Radnički 1964 je ovom pobedom napravio još jedan korak ka svom cilju, a to je prvo mesto na kraju sezone i ulazak u viši rang.

– Mislim da smo sa pravom na prvom mestu. Ja se nadam da ćemo uz jedan dobar rad uspeti da izguramo ovu priču do kraja.

WP_20161126_18_00_37_ProDragan Študer i njegovi izabranici sigurno koračaju ka višem rangu

Do kraja godine ekipu Dragan Študera očekuje gostovanje Arilju u 11. kolu Prve lige Zapad, ali i polufinalna utakmica u zapadnoj grupi Kupa Srbije.

– Probaćemo da pobedimo u Kupu Srbije. Nama je potreban što veći broj kvalitetnih utakmica, kako bi igrači napredovali. Velika je pauza između dva dela prvenstva, tri i po, četiri meseca, tako da je svaka utakmica koju odigramo u međuvremenu plus za ove mlade momke. – zaključio je Študer.

CVIJOVIĆ MORAO NA GOL

Doputovali su rukometaši Mladosti u Kragujevac bez rezervnog golmana, pa su se tako našli u problemu kada je golman Dejan Popović isključen na dva minuta u finišu susreta.

Zbog toga je na gol morao neko od igrača, pa je na kraju pala odluka da Vladan Cvijović obuče golmanski dres. On se u toj ulozi nije proslavio, pošto je primio dva gola.