Kraljevčani ubedjlivo savladani

Fudbaleri Kragujevačkog Radničkog 1923 odigrali su danas prvu prijateljsku utakmicu u novoj sezoni na domaćem terenu. Na gradskom stadionu “Čika Dača“ Radnički je savladao Slogu sa 4:1 (2:1). Kraljevčani su do prošle igrali u Prvoj Ligi Srbije a od ove sezone ponovo su članovi Srpske lige Zapad.

Strelci su bili:
1:0. Petrović 30′, 2:0. Karamatić 39′, 2:1. Babić 43′, 3:1. Vidić 53′, 4:1. Lepović 60′.
Zanimljiva fudbalska predstava sa puno borbenosti, kao da je bila utakmica za bodove. Domaćini su dosta lako postigli svoje golove, dok Kraljevčani svoje šanse nisu iskoristili. Čak su pogodiili 3 puta okvir gola kragujevčana. Utakmicu je pratilo nešto više od 200 prijatelja fudbala.

FK Radnički 1923 – FK Sloga Kraljevo 4:1 (2:1)
Kragujevac, stadion Čika Dača

Gledalaca: 250
Sudija: Vučinić Veličko (Kragujevac)
Pomoćnici: Pendić Dejan i Milosavljević Darko (Kragujevac)

Postave:

Radnički:
I poluvreme:
Čančarević, Božović, Ristić, Opančina, Tintor, Nedović, Krmar, Petrović, Radovanović, Karamatić, Maksimović

II poluvreme:
Đogatović, Ljubičić, Kostić, Ljubisavljević, Milošević, Varjačić, Lepović, Milosavljević, Tanušev, Vidić i Živanović

Sloga:
Božović, Miletić, Antonijević, Đorđević, Vlašić, Babić, Gobeljić, Vukadinović, Radović, Janićijević, Memedović

Danas su igrači Radničkog nadigrali u svim elementima igre igrače Sloge i pokazali su razliku u kvalitetu između ova dva tima. Iako su tek na sredini priprema igrači Radničkog su pokazali odličnu formu i od prvog minuta su napadali što se isplatilo u 30. minutu kada je Stefan Petrović glavom savladao golmana Sloge nakon odličnog prodora Božovića po desnoj strani. Ubrzo nakon toga Karamatić je presekao dodavanje gostujuće ekipe i nakon solo prodora je lobovao protivničkog golmana i tako povećao vođstvo Radničkog na 2:0. Gosti su pokušavali da se vrate u meč preko kontranapada i uspeli su da smanje vođstvo Radničkog u 43. minutu kada se Babić najbolje snašao u šesnaestercu. Poluvreme se završilo rezultatom 2:1 u korist domaćina, a jedinu ozbiljnu priliku do kraja prvog poluvremena imao je igrač Sloge, Memedović, kada je pogodio prečku sa 30 metara.

Vlado Čapljić je na današnjoj utakmici svim igračima dao šansu tako da su u drugom poluvremenu igrali novih 11 igrača. Na novi gol Radničkog se nije dugo čekalo, u 53. minutu nakon odličnog prodora Milosavljević je proigrao Vidića koji je zatresao mrežu Sloge i tako povećao vođstvo Radničkog. Samo sedam minuta kasnije Lepović je šutirao sa ivice šesnaesterca postigao prelep pogodak i tako postavio konačan rezultat, 4:1, u 60. minutu. Do kraja meča igrači Sloge su imali par prilika, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Mislim da sam došao u pravu fudbalsku sredinu gde smatram da ću mnogo napredovati. Zadovoljan sam uslovima i radom u klubu i daću sve od sebe da se nametnem treneru Čapljiću, a odužiću se golovima i asistencijama brojnoj armiji navijača Radničkog,  jer klub kakav je Radnički zaslužuje da se nađe u Super ligi. Danas smo pružili veoma dobru partiju i nadam se da ćemo i u prvenstvu ostvarivati ovako ubedljive pobede – izjavio je Igor Krmar.

Današnja utakmica je dosta pokazala o našem kvalitetu kao što govori i sam rezultat. Odigrali smo odlično iako smo u sredini priprema i tek polako treba da dođemo u pravu formu. Mislim da je klub doveo izvanredna pojačanja za napad na Super ligu i mislim da sada treba da radimo još jače kako bi spremni dočekali početak prvenstva – izjavio je Ognjen Čančarević.