KVK Radnički 2012 ubedljiv na startu sezone

vaterpoloU prvom kolu Prve B lige Srbije, vaterpolisti Radničkog 2012 ubedljivo su savladali ekipu Singidunuma, rezultatom 12:7 (1:2, 3:2, 7:2, 1:1), na bazenu Sportskog centra „Park“.

Posle prilično ujednačenog prvog poluvremena, koje je završeno rezultatom 4:4, izabranici Uroša Stevanovića prelomili su utakmicu u trećoj četvrtini, serijom 6:0, kojom su došli do najvećeg vođstva na utakmici (10:4).

Razliku u iskustvu i snazi mladi kragujevački igrači nadoknadili su odličnom pripremljenošću, pa su često protivnika ugrožavali iz kontri i polukontri, dok su ga u odbrani presingom terali na greške.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Vuk Jelača i Dušan Panajotović sa po tri pogotka, po dva su dodali Vukašin Ganić i Ivan Bogdanović, a u strelce su se upisali i Novak Bojović i Nemanja Radovanlija. Na drugoj strani istakao se Radovan Kalezić sa četiri gola.

Radnički 2012 – Singidunum 12:7 (1:2, 3:2, 7:2, 1:1)

Bazen: SC „Park“.