LASK slavio u Kragujevcu

Igračice Una Fortune 04 posle poraza u prethodnom kolu od Mašinca u sredu, izgubile su danas i od lazarevačkog LASK-a. U meču 14.kola, pred nešto više od pedeset gledalaca, ekipa LASK-a slavila je sa 2:1. Uprkos porazu, Kragujevčanke su se predstavile u dobrom svetlu, i za očekivati je da ako i u narednim mečevima ponove današnju igru iz drugog poluvremena, mogu da se nadaju da će znatno popraviti bodovni saldo, a možda i izboriti opstanak. Što se tiče dešavanja na terenu uzbuđenja su počela u uvodnim minutima prilikom gostujućih igračica.
Međutim, najbolja danas na terenu, golman domaćih, Vanja Milosavljević, odlično je reagovala. Nešto kasnije, nekoliko novih prilika za gol imale su gošće, ali nije bilo promene rezultata, sve do 33.minuta kada je Jovana Damnjanović izašla sama pred Milosavljevićevu i matirala je. Gotovo identična situacija viđena je četiri minuta kasnije, a strelac je bila Pešić.

Vanja Milosavljević

U nastavku utakmice, drugačija slika na terenu. Domaće su se otvorile i krenule na sve ili ništa. Iz takve igre, Božović je uspela da savlada Sandru Milojević i smanji rezultat na 2:1. U nastavku je bilo prilika na obe strane, a one izrazitije imale su gošće, ali do kraja utakmice golova više nije bilo. Današnji sudijski par, na čelu sa Nadicom Ašanin iz Jagodine, odlično je obavio svoj posao.

Prvenstvena trka nastavlja se 9.aprila, utakmicama 15.kola, kada će ekipa trenera Zorana Milenkovića gostovati Slogi u Zemunu.

Stadion: Prvi pomoćni teren „Čika Dača“.