Leskovčanke bolje od Kragujevčanki u derbiju začelja

Odbojkašice Kraguj-Radničkog pretrpele su i dvanaesti poraz u Prvoj ligi Srbije. U derbiju začelja, mlade kragujevačke odbojkašice nisu imale dovoljno snage da izađu na kraj sa ekipom Leskovca 98, koja je slavila u „Jezeru“ sa maksimalnih 3:0 (26:24, 25:16, 25:18).

Ključan je bio prvi set, koji su domaće posle velike borbe izgubile na razliku. Leskovčanke su sigurnom igrom dobile i drugi set, čime su odlučno zakoračile ka osvajanju sva tri boda sa ovog gostovanja.

– Smatram da je našoj mladoj ekipi nedostajalo malo sreće da dođe do trijumfa. Borba je bila teška i neizvesna, ali ipak je iskustvo Leskovčanki prevagnulo. – sumira utiske Sofija Pitić, mlada odbojkašica kragujevačkog tima.

I pored poraza i činjenice da ni nakon dvanaest odigranih kola ekipa Kraguj-Radničkog ne zna za pobedu, izabranice trenera Jovana Davinića ne padaju u apatiju i optimistično gledaju unapred ka novim izazovima.

– Ova ambiciozna ekipa neće gubiti nadu, već će u ovom porazu pronaći svoje slabosti. Ostaje nam da budemo vredne, borbene i da uložimo puno napora da poboljšamo našu igru, a rezultati će doći sami. – ubeđena je Sofija Pitić.

Do kraja takmičenja u Prvoj ligi Srbije ostalo je da odigra još deset kola. Odbojkašice Kraguj-Radničkog trenutno zauzimaju poslednje mesto sa samo jednim bodom i teoretskim šansama za opstanak u ovom rangu takmičenja. Međutim, šta god da se desi na kraju sezone, ove devojke, zajedno sa ljudima iz stručnog štaba, zaslužuju pohvale pošto u izuzetno teškim uslovima marljivo rade i ne dozvoljavaju da ženska odbojka u Kragujevcu zamre.

U narednom, 13. kolu, odbojkašice Kraguj-Radničkog gostovaće ekipi Smedereva.