Ljižanima dva boda iz “Jezera“

odbojka

Iako su imali vođstvo od 2:0 i prednost u trećem setu, odbojkaši Radničkog izgubili su u “Jezeru“ od Spartaka iz Ljiga sa 3:2, u premijernom susretu 15. kola Vinerštediše Superlige.

Odličan meč u „Jezeru”, veliki preokret i važna pobeda Ljižana, protiv Radničkog, koji posle nesrećnog raspleta svakako ne može da bude zadovoljan osvajanjem jednog boda.

Kragujevčani su vodili 2:0, imali u trećem setu vođstvo od 23:21, potom i tri meč lopte, ali ih nisu iskoristili, pa su uporni gosti osvajanjem svog prvog perioda, započeli potpuni preokret – 30:28.

Dobili su gosti neizvestan četvrti, a onda i peti set, u kojem su posle 12:10 za domaćina, furioznom završnicom nanizali pet poena i stigli do šestog ovosezonskog trijumfa.

Fantastičnu partiju za Spartak pružili su srednji blokeri, nekadašnji igrač Radničkog, Radiša Stevanović i Nikola Munćan, a pratili su ih Perić i Dojčilović.

Kod domaćih, dok je funkcionisao blok, bilo je i igre, Dačović je, uz Vulovića ostavio dobar utisak, a mladi Premović nije izdržao ogroman pritisak, jer je dobio čak 61 loptu!

U sledećem kolu Radnički gostuje neporaženom Partizanu.

Radnički – Spartak 2:3 (25:20, 25:22, 28:30, 22:25, 12:15)

Dvorana: SRC „Jezero”.