Meškov preveliki zalogaj za Kragujevčane

rk radnicki

Rukometaši Radničkog poraženi su u 14. kolu regionalne SEHA lige od ekipe Meškova iz Bresta sa 26:33 (15:19).

Kragujevčani nisu uspeli da se revanširaju gostujućoj ekipi za minimalni poraz u Belorusiji u prvom delu sezone. Radnički je pokazao ogromne oscilacije u igri, što je i očekivano s obzirom na period adaptacije na taktičke inovacije novog trenera Milentijevića.

Gosti su bolje otvorili meč, dugo držali prednost od tri gola viška, da bi se domaći rukometaši tek u 20. minutu spustili na gol zaostatka (13:12).

Ipak, gosti na odmor odlaze sa četiri gola prednosti (19:15), a u istom ritmu nastavljaju i u uvodnim minutima drugog dela igre, kada stižu do vođstva od 23:17.

Radnički se nije predavao i na krilima odbrana kapitena Petrovića uspeo da se približi na 21:23. Međutim, to je bio poslednji tračak nade za domaće navijače u ovom meču. Meškov je u nastavku zaigrao još ozbiljnije, došao do vođstva od 32:25 pet minuta pre kraja susreta, čime je faktički pitanje pobednika bilo rešeno.

Centralna figura susreta bio je sjajni golman Meškova Ivan Pešić, koji je zaustavio čak 26 šuteva ka svom golu i sigurno bio najzaslužniji za trijumf svog tima. Pored njega, treba istaći Rutenku sa 7 golova, Karačića sa 6 i Vukića sa 5 golova.

Kod Kragujevčana, Pralica je postigao 5, Ervaćanin i Prodanović po 4 gola. Petrović je imao 13 uspešnih intervencija.

RadničkiMeškov 26:33 (15:19)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 600.
Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija).
Sedmerci: Radnički 2 (1), Meškov 2 (1).
Isključenja: Radnički 2, Meškov 4 minuta.

RADNIČKI: Lekić, Pralica 5, Prodanović 4, Janićijević, Gugleta 3, Mošić, Petrović 1 (13 odbrana), Spasić 2, Milinčić, Simić, Davidović 3, Tomić, Šmigić 1, Bosić 1, Ervaćanin 4, Rajičević 2.

MEŠKOV: Pešić (26 odbrana, 1 sedmerac), Božović 4, Kamišik 3, Nikulenkau 3, Stojković 3, Čarapenka, Šumak 1, Vukić 5, Karačić 6, Rutenka 7, Razgor 1, Selvasjuk, Husakou, Šilovič, Astrašapkin.

Igrač utakmice: Ivan Pešić (Meškov)

Rukometaši Radničkog se sad okreću obavezama u osmini finala Čelendž kupa, u kome ih očekuje dvomeč sa norveškim Strodeom. Utakmice su na programu 13. i 14. februara u Norveškoj.