Minimalac kadeta Radničkog protiv Čelareva

Radnički 1923 je nakon ubedljivog poraza u prethodnom kolu od Partizana, ovaj put na svom terenu savladao ČSK iz Čelareva sa 1:0, u 6. kolu Kadetske lige Srbije.

Duel dve gotovo podjednake ekipe odlučio je fudbaler Radničkog Jovan Lukić u 57. minutu utakmice.

U pomenutom minutu igrači Radničkog napravili su odličnu akciju. Defanzivac Dobrić protutnjao je levom stranom, napravio fintu kojom je provukao protivniku loptu kroz noge, uputio odličan centaršut na suprotnu stranu gde se našao Lukić, koji je iz prve zahvatio loptu volejom i pogodio suprotan ugao odličnog čuvara mreže gostiju Mirkovića.

Bilo je puno prilika za gol na obe strane ali je na kraju ostalo 1:0 za domaćina.

Ovo je bila treća pobeda izabranika trenera Milana Živkovića, koji se nalaze se u gornjem delu tabele sa 10 osvojenih bodova. U narednom, 7.kolu Kragujevčane očekuje gostovanje na Karaburmi protiv OFK Beograda.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Obradović, Lazarević, Milovanović, Dobrić, Gočanin, Lukić (Gavrović), Trajković, Ratković (Veselinović), M.Milutinović, Goljović (L.Milutinović)

ČSK: Mirković, Rodić, Ostojić, Krstić, Todorović, Alempić (Uščimlić), Ilić, Vulć (Vlaović), Čović, Bogdanić (Vujinović), Leovac (Kovačević).

Izvor: Željko Marinković