Mošić srušio Kostolčane golom u poslednjem minutu

mosic_radnicki1Rukometaši Radničkog pobedili su večeras u svom „Jezeru“ Rudar iz Kostolca sa 28:27 (15:14) u utakmici osmog kola plej-aut faze Super lige Srbije. Ponovo je igrač odluke bio Ivan Mošić, koji je svojim golom u poslednjem minutu susreta doneo Kragujevčanima trijumf, baš kao što je pre desetak dana na isti način spasao svoj tim od poraza u meču sa Požarevcem.

Iako su rukometaši Radničkog izgubili svaku šansu da izbore opstanak u ligi, to ih nije obeshrabrilo u nameri da se večaras revanširaju Kostolčanima za poraz u prvoj utakmici plej-aut faze.

Ekipe su se od početka utakmice smenjivale u vođstvu, pa je bilo jasno da će pobednik biti odlučen u maltene poslednjim sekundama. Tako je i bilo. Rudar je minut pre kraja susreta poveo sa 27:26 golom Babića, ali je odmah uzvratio sjajni Đukić na drugoj strani.

A onda, u poslednjim trenucima meča, Ivan Mošić preuzima odgovornost i donosi svom timu treći trijumf u plej-aut takmičenju.

Ponovo je najefikasniji u Radničkom bio Đukić sa devet golova, dok je pomenuti Mošić postigao pet pogodaka. Na drugoj strani, u ekipi Rudara prednjačio je kapiten Milošević sa devet, dok je Babić postigao šest golova.

Već za vikend Radnički će ugostiti niški Železničar u okviru pretoslednjeg, devetog kola.