Na Bubnju podela bodova i bez golova

fk-sumadija
Fudbaleri Šumadije (plavi dresovi) nisu uspeli danas da postignu gol i osvojili samo bod

Fudbaleri Šumadije 1903 nisu danas iskoristili prednost domaćeg terena da osvoje tri boda. Posle uspeha u prethodnom kolu u Užicu i pobede od 2:0 u duelu sa Jedinstvo Putevima, u 26. kolu Srpske lige „Zapad“ na Bubnju nisu uspeli da postignu gol i podelili su bodove sa izuzetno borbenom ekipom Sloge iz Požege, a sebi otežali položaj u borbi za opstanak u ligi.

Kragujevački srpskoligaš nije ponovio dobru igru iz Užica i ovo je bio drugi uzastopni susret na Bubnju bez pobede. Naime, u 24. kolu sva tri boda iz Kragujevca odnela je šabačka Mačva, koja je obezbedila plasman u viši rang – Prvu ligu Srbije. Međutim, bodovi iz Užica došli su kao „melem na ranu“ i očekivalo se da Šumadija 1903 osvojiti bodove spasa, ali se to nije dogodilo. Gosti iz Požege od početka su krenuli ofanzivno i prvi su imali šansu za vođstvo u 10. minutu, ali je Ćirović posle centaršuta sa leve strane za malo šutirao glavom pored stative. Uzvratili su igrači domaćina, ali je odličan udarac Đorđevića u 21. minutu sa 25 metara  golman Požežana Jevričić uspeo rukom da skrene loptu, koja se od prečke odbila preko gola. Samo minut kasnije u petercu Sloge šut Grujičića iskosa sa leve strane, skoro sa gol-crte golman je izbacio loptu. Na drugoj strani, posle kontranapada golman Nastić je dobro intervenisao i jak udarac Tanaskovića zaustavio izbacivanjem lopte u korner.

Igrači Šumadije 1903 opterećeni imperativom pobede i u drugom poluvremenu pokušali su da dođu do želejene prednosti. U 50. minutu Đorđević je dobro centrirao sa desne strane, a napadač Đurđević glavom sa svega nekoliko metara šutirao u golmana Sloge. Pet minuta kasnije u petercu domaćina Ristić se okliznuo i pao u odlučujućem trenutku, tako da je odbrana Šumadije 1903 lako otklonila opsanost.

U 68. minutu, posle duge lopte, rezervista Ristović je protrčao pored odbrane, ali je golman Nastić pre stigao do lopte i sa linije 16 metara izbacio u aut. U samom finišu utakmice po jedna šansa na obe strane. U 90. minutu, posle akcije preko desne strane Jovanović iz Sloge pogodio je spoljni deo mreže. Srpskoligaš sa Bubnja u sudijskoj nadokandi vremena propustio je još jednu priliku da dođe do pobede. Napadač Đurđević je u protivničkom kaznenom prostoru oklevao da šutira i udarac je izblokiran, pa je susret završen podelom bodova i bez golova.

Šumadija 1903 – Sloga (Požega) 0:0

Stadion
: Bubanj.
Gledalaca: 200.
Sudija: Nebojša Despotović (Lipnički Šor).
Pomoćnici: Miroslav Matić (Loznica), Milan Bilbija (Čačak).
Žuti kartoni: Todorović, Marić, Ljubisavljević, Beloica na klupi za rezerve igrače (Šumadija 1903), Ristić, Jovanović, Terzić (Sloga).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Todorović, Marić, Drašković, Ljubisavljević, Dobrić, Nikolić (Knežević), Đurđević, Đorđević, M.Jovanović (Nenadić), Grujičić (Đukić).

SLOGA: Jevričić, Božić, Tanasković (Ristović), Ćirović, Nikolić, Ćendić, Filipović, Leković, Smiljanić (Terzić ), Ristić, Lakićević (D. Jovanović).

Danas su odigrane još četiri utakmice 26. kola Srpske lige „Zapad“. Šumadije je u Aranđelovcu igrala nerešeno sa FAP-om 1:1, a vodeća Mačva napunila je mrežu Sloge u Kraljevu sa – 6:0. Železničar je u Lajkovcu pobedio Mokru goru sa 4:1, a Budućnost Krušik – Jedinstvo (Ub) sa 3:0. Sutra se sastaju: Polet (Lj) – Smederevo, Zvižd – Jedinstvo Putevi i Mihajlovac – Karađorđe.

Posle današnjih rezultata, pored Sloge iz Kraljeva i Zvižda iz Kučeva, koji su jednom nogom u nižem rangu, pet ekipa sa po 31 bodom bori se za opstanak u ligi. Pored Šumadije 1903, tu su još Mokra gora, Jedinstvo putevi, Šumadija (A) i FAP.

U narednom kolu Šumadija 1903 je gost Karađorđa u Topoli.