Nesrećan poraz “Đavola“

U 12. kolu Jelen Super lige, Radnički je na svom “Čika Dači“ nesrećno poražen od Čukaričkog sa 0:1 (0:1), nakon autogola Tintora u 37. minutu.

Kragujevčani u prethodna četiri prvenstvena meča nisu osetili gorčinu poraza, dok su fudbaleri sa Banovog brda, posle sjajnog starta sezone, u poslednja tri kola osvojili samo bod u Pećincima.

Radnički na ovom meču ne može da računa na Beljića, koji je dobio crveni karton u duelu sa Vojvodinom u prošlom kolu, kao ni na Petronijevića, koji se razboleo, dok su Slavko Marić i Ivan Petrović ponovo u stroju. U „minut do dvanaest“ povredio se i mladi Kovačević, pa je trener Ivančević morao da napravi dodatne rokade u svom sastavu.

Na startu meča Matić je pripretio iz slobodnog udarca iz velike udaljenosti, ali je Čančarević uspeo da ukroti nezgodan pokušaj iskusnog veziste.

Dobar tempo igre u uvodnim minutima, ali nema konkretnih šansi. Čukarički veoma opasan po desnoj strani, gde Filip Stojković pravi puno problema odbrani Radničkog. Fudbaleri sa Banovog brda deluju bolje na terenu u ovim trenucima.

Opao je tempo igre i borba se vodi isključivo na sredini terena.

U 30. minutu Bojan Ostojić, kao poslednji igrač odbrane, ruši Darka Spalevića i dobija samo žuti karton. Stiče se utisak da mu je sudija progledao kroz prste, jer je očigledno zaslužio isključenje. Slobodan udarac, nakon tog prekršaja, izveo je Knežević. Bio je to dobar i snažan udarac, ali preko gola.

U 35. minutu preti Čukarički preko Slavoljuba Srnića, ali i njegov udarac završava preko gola.

37. minut se igrao kad je Stojković prošao po desnoj strani, uputio centaršut po zemlji, Tintor je uklizao i na nesreću svog tima, ubacio loptu u mrežu Radničkog. 1:o vode gosti.

Veoma slabo prvo poluvreme završeno je vođstvom Čukaričkog 1:0.

Na startu drugog poluvremena jedna sporna situacija. Tintor je posle jednog slobodnog udarca Radničkog postigao gol, ali ga je glavni sudija meča Santrač poništio zbog faula. Odmah potom Slavoljub Srnić je umalo iskoristio nesigurnost Čančarevića.

Opasna situacija pred golom Čukaričkog u 50. minutu, nakon kornera Kragujevčana, ali je Ristić uspešno intervenisao ispred Rosića.  Preti sa druge strane Matić u 54. minutu iz slobodnog udarca, ali preko gola.

Nekoliko sjajnih prilika za Čukarički. Prvo je Čančarević skinuo zicer Stojiljkoviću, a onda su pokušali i Matić i Ostojić, ali bez promene rezultata.

U 56. minutu prva izmena u Radničkom: izašao je Krivokapić, a ušao Komnen Andrić. Ivančević pojačava napad u nameri da njegov tim što pre dođe do izjednačenja.

Kragujevačka publika burno reaguje na neke zaista čudne odluke sudije Santrača i njegovih pomoćnika.

U 69. minutu Kneževića menja Stefan Petrović. Radnički ne pronalazi nikako recept da ugrozi gol Čukaričkog. Uglavnom Kragujevčani pokušavaju posle prekida da dođu do izjednačenja. Sa druge strane, štoperi Radničkog ne deluju ni malo sigurno.

U 75. minutu dobar udarac Slavoljuba Srnića, ali sjajna parada Čančarevića. Preti potom i Lukaš nakon kornera.

U 80. minutu Ivančević uvodi Malinića umesto Simovića i tako u poslednjih deset minuta Radnički ulazi sa tri špica.

Opasni Stojiljković preti u 84. minutu, ali od svega korner za ekipu sa Banovog brda.

Trener Čukaričkog Milojević pojačava sredinu terena, tako što na teren šalje Boljevića umesto Slavoljuba Srnića. Radnički primoran da preskače sredinu terena i pokušava dugim loptama da dođe do prilike za gol.

U 90. minutu pokušava Ivan Petrović, ali preko gola. To je bila i poslednja šansa na meču za „đavole“.

Poslednju izmenu na meču trener Čukaričkog pravi u nadoknadi vremena, kada Krčmarević menja Matića.

Posle završetka utakmice, očigledno nezadovoljni suđenjem, igrači Radničkog opkolili su sudiju Santrača. Nastala je velika gužva na terenu, ali se na kraju, posle velikih tenzija, sve  ipak smirilo.

Nezgodan i nesrećan poraz za „đavole“, koji su tako prekinuli seriju dobrih rezultata. U narednom kolu Radnički gostuje u Ivanjici indisponiranom Javoru.

Radnički 1923 – Čukarički 0:1 (0:1)

Stadion: “Čika Dača“