Nesrećan poraz Pobede u finišu meča

Fudbaleri beloševačke Pobede izgubili su na svom terenu od Rudara iz Kostolca sa 2:1, u 15. kolu Srpske lige “Zapad“. Istim rezultatom Jasenica je slavila u Bumbarevom Brdu protiv Partizana.

Rudari su srećno „iskopali“ pobedu u Beloševcu. Pobeda je stvarala šanse, a Rudar iz jedine dve ozbiljne prilike došao do tri vredna boda i tako zadržao mesto u vrhu tabele.

Pobeda se od svoje publike ove jeseni oprostila još jednim neočekivanim porazom. Kostolčani su poveli već u 18. minutu. Nakon dobro izvedenog kornera Jovanovića, na drugoj stativi odlično je reagovao Kolaković i glavom smestio loptu u mrežu. Beloševčani su uspeli da poravnaju rezultat u 42. minutu. Šutirao je Dejan Miljuš, golman Rudara Stanojević samo je odbio loptu do Vidića, koji je uspeo da iz drugog pokušaja matira gostujućeg čuvara mreže.

Kostolčani su do pobede stigli u finišu meča, nakon sporne situacije. Nemanja Stojanović je postigao gol iz navodnog ofsajda i doneo svom timu nova boda. Uzaludni su bili protesti domaćih fudbalera, gol je priznat kao regularan. Dva minuta pre kraja, strelac odlučujućeg gola Stojanović isključen je zbog druge javne opomene.

Pobeda – Rudar 1:2 (1:1)

BELOŠEVAC
Igralište pored pruge.
Gledalaca: 150.
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak)
Žuti kartoni: Savić, Petrović (Pobeda), Kolaković, Jovanović, I.Stojanović, N.Stojanović (Rudar)
Crveni karton: N. Stojanović (Rudar) u 88.minutu.
Strelci: 0:1 Kolaković 18, 1:1 Vidić 42, 1:2 N.Stojanović u 84.minutu.

POBEDA: Marjanović, Bjelanović (Šimunović), B.Miljuš (Kostić), Savić, Petrović, Lepović (Pejčinović), Vukomanović, Kostadinović, D.Miljuš, Stojanović, Vidić.

RUDAR: Stanojević, Stojilović, Jovanović, Mitrović, Kolaković, Stanajlović (Tufegdžić), N.Stojanović, Pavlov, Dimitrijević, Milojević, I.Stojanović.

Igrač utakmice: Nemanja Stojanović (Rudar)

Neprijatno su iznenadili i fudbaleri Partizana, koji su u Bumbarevom brdu pretrpeli poraz od Jasenice 1911 sa 1:2. Gosti iz Smederevske Palanke poveli su u 33. minutu golom Vasiljevića. Na 2:0 povećao je Milovanović u 72, da bi na 2:1, pet minuta kasnije smanjio Ljubisavljević, čime je postavio konačan rezultat ove utakmice.