Nikola Kovačević oborio „Golubove“ (FOTO)

fk-radnicki-spartakkovacevic

Fudbaleri Radničkog pobedom su otvorili prolećnu polusezonu, nakon što su danas, u meču 17. kola Jelen Super lige, na svom „Čika Dači“ savladali subotički Spartak sa minimalnih 1:0 (0:0), golom Nikole Kovačevića u 55. minutu. „Đavoli“ su ovim trijumfom došli do izuzetno važnih bodova u borbi za opstanak i ujedno srušili tradiciju nepobedivosti subotičkih „Golubova“ u Kragujevcu.

fk-radnicki-spartak-ekipa

Kragujevački superligaš je u ovaj meč ušao oslabljen neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, pa je Neško Milovanović morao da traži neka prinudna rešenja. Tako je na poziciji desnog beka utakmicu počeo mladi Uroš Vidović, po vokaciji vezni igrač, dok je na poziciji levog spoljnog igrača zaigrao Dejan Miljuš, umesto povređenog Čonke. Šansu od prvog minuta dobio je i mladi Strahinja Urošević, koji se za ukazano poverenje šefu struke „Đavola“ odužio sjajnom igrom tokom celog meča.

fk-radnicki-spartak-kovacevic

Generalno, nije ovo bio preterano sadržajan meč. Prvu polupriliku na meču imali su gosti u 4. minutu, kada Slobodan Jakovljević nije dobro zahvatio loptu posle jednog kornera sa desne strane. Nedugo zatim pokušao je i Torbica iz slobodnog udarca sa leve strane, ali je to bio lak plen za Trifunovića.

U 10. minutu pokušao je Nikola Kovačević, ali je njegov udarac izblokirao Antonić. Šest minuta kasnije Georgijević šutira preko gola.

Veliku priliku da dođu u vođstvo domaći su imali u 25. minutu. Miljuš je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio stativu.

U samom finišu prvog poluvremena Radnički je u potpunosti preuzeo inicijativu i sve češće napadao preko bokova. U 42. minutu oboren je Milovanović, a Nikola Kovačević iz slobodnog udarca tuče preko gola.

fk-radnicki-spartak

Na odmor se otišlo bez golova, a na startu drugog dela igre, u 50. minutu, Dejan Miljuš se iskrao po levoj strani, ušao u šesnaesterac gostiju i nezgodno šutirao, ali je golman Spartaka Mirković bio oprezan.

A onda, najlepši detalj na meču. Fenomenalnu akciju Radničkog započeo je Milovanović, kada je efektno petom asistirao Vusljaninu koji pronalazi Kovačevića na ivici šesnaesterca, a popularni Koča predivnim udarcem vara Mirkovića i dovodi svoj tim u vođstvo – 1:0.

Nastavak meča protekao je u jalovim pokušajima fudbalera Spartaka da dođu do izjednačenja. Radnički se potpuno povukao i pokušavao iz kontranapada da poveća prednost. Do kraja utakmice vredi napomenuti topovski udarac Save Kovačevića u 90. minutu, koji je uzdrmao okvir gola Subotičana.

fk-radnicki-spartak-slavlje

Na kraju su Kragujevčani sačuvali minimalnu prednost i došli do svoje druge pobede ove sezone, na radost najvernijih navijača „Crvenih đavola“, koji su zajedno sa igračima proslavili ovu pobedu na južnoj tribini po završetku meča.

Ipak, ovo je samo jedan mali korak u borbi za opstanak, budući da Radnički zaostaje šest bodova za ekipama koje se nalaze u bezbednoj zoni.

Narednog vikenda popularne „Đavole“ očekuje važno gostovanje u Kruševcu ekipi Napretka, gde će Neško Milovanović i njegovi izabranici probati da dođu bar do boda.

Radnički 1923 – Spartak ZV 1:0 (0:0)