Nišlijke ukrotile „tigrice“ u „Jezeru“

Rukometašice kragujevačkog Radničkog poražene su sinoć u hali „Jezero“ od Naise iz Niša sa 22:32 (12:17), u utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Gošće iz Niša su od samog starta utakmice nametnule svoj ritam igre, koji je ekipa Radničkog donekle pratila u prvih desetak minuta susreta. Na odmor rukometašice Naise odlaze sa pet golova prednosti (17:12), da bi u drugom poluvremenu sigurnom igrom osujetile svaki pokušaj Kragujevčanki da se rezultatski približe, pa su na kraju slavile sa dvocifrenom razlikom – 32:22.

Pobedničku ekipu je sa sedam postignutih golova predvodila Katarina Radović, dok je gol manje upisala najbolja akterka susreta Dea Aleksić. U ekipi Radničkog po četiri gola postigle su Sandra Radović, Jovana Stoiljković i Katarina Stepanović.

ŽRK Radnički Kragujevac -Ž RK Naisa Niš 22:32 (12:17)

Isključenja: Radnički 6 min, Naisa 4 min

RADNIČKI: Ćosić (11 odbrana), Petrović 3, Todorović 3, Jelesijević, Radović 4, Ležaja (2 odbrane), Lukić 1, Stajković, Kojić, Stoiljković 4, Stepanović 4, Kulić 1, Lojpur 2, Janković.

NAISA: Nikolić 1, Stoiljković, Milojević 2, Karalić, Petković T. 1, Stefanović, Radović 7, Aleksić 6, Petković M (10 odbrana), Zdravković 5, Tanasković 5, Filipović 2, Tatar 2, Popović (4 odbrane).

Bio je ovo osmi prevenstveni neuspeh popularnih „tigrica“ u ovoj sezoni. U narednom kolu rukometašice Radničkog očekuje gostovanje Železničaru u Inđiji.