Novi Pazar slavio u „Jezeru“

OK RadnickiOdbojkaši Novog Pazara savladali su sinoć u hali „Jezero“ domaći Radnički sa 3:0 (25:22, 25:23, 25:15) u derbi utakmici drugog kola Super lige Srbije. Bila je to repriza finalne utakmice „Giginog memorijala“, kada su Pazarci takođe slavili identičnim rezultatom.

Kragujevčani su pružili žestok otpor jednom od kandidata za titulu ove sezone, pre svega u prva dva seta, ali nisu imali rešenja za sjajne primače Novog Pazara Srećka Ristića i Marka Radosavljevića.

U većem delu prvog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu. Raspoloženom Ristiću parirao je Vladimir Čedić, pa je tako polovinom ove deonice Radnički imao tri poena prednosti (15:12). Međutim, nakon tajm-auta koji je pozvao Saša Stefanović, trener gostiju, odbojkaši Novog Pazara prave seriju od šest uzastopnih poena i u potpunosti preuzimaju kontrolu nad daljim tokom susreta. Kragujevčani su imali nekoliko prilika za brejk, ali ih nisu iskoristili, tako da su Pazarci dobili ovaj set sa 25:22.

Na početku drugog perioda serija grešaka domaćeg tima, naročito pri servisu, dovela je do vođstva gostiju od 10:6. Ovu prednost Pazarci su ljubomorno čuvali sve do samog finiša ove deonice, kada su sa dve vezane greške omogućili Kragujevčanima da se primaknu na samo poen zaostatka (22:23). Tada je na scenu stupio mladi Radosavljević, te su gosti prvu set loptu materijalizovali za vođstvo od 2:0.

Treći set protekao je u konstantnom vođstvu gostiju iz Novo Pazara. Radnički se držao nekako do rezultata 7:9 za goste, a onda im je ponestalo koncentracije, pa su Pazarci preko razigranih Hamzagića i Radosavljevića jako brzo stekli kapitalnu prednost, koju su na kraju materijalizovali za konačnih 3:0.

Pobedničku ekipu predvodio jedan od najboljih mladih odbojkaša u Srbiji Marko Radosavljević, koji je ovoga leta stigao u Novi Pazar iz ljiškog Spartaka. 21-godišnji primač meč je završio sa 15 postignutih poena. Odličnu podršku imao je u iskusnom Srećku Ristiću i povratniku Irfanu Hamzagiću sa po 13 poena.

U ekipi Radničkog ponovo je najefikasniji bio Vladimir Čedić sa 17 poena. On je bio jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u redovima Kragujevčana, a vredi napomenuti i dobru partiju Nikole Goića, koji je drugi put zaredom izabran u najbolji tim kola.

Naredno kolo donosi šumadijski derbi između Ribnice i Radničkog u Kraljevu.