Slavlje Igokee u “Jezeru“

U meču 5.kola regionalne NLB lige, košarkaši Radničkog poraženi su na svom parketu od Igokee sa 71:78. U duelu sa Igokeom, Radnički je bio u egalu samo tokom prvih deset minuta. Gosti su već početkom druge deonice preuzeli vođstvo koje su držali do poluvremena. U trećoj četvrtini Radnički se vraća i stiče prednost do maksimalnih 6 poena. Ubrzo se prednost topi i gosti preuzimaju stvari u svoje ruke i bez većih problema privode meč kraju. Najefikasniji u sastavu Radničkog bio je Majkl Li sa 20 poena. Stiven Marković ubacio je 18, a Miljan Rakić 12. U pobedničkoj ekipi briljirao je Brajan Čejs sa 27 poena. Vitkovac je postigao 14, a Đerasimović 11.

U narednom kolu, Radnički će gostovati Zadru u Hrvatskoj.

Radnički – Igokea    71:78   (19:19, 15:21, 19:15, 18:23)

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 2.000.
Sudije: Siniša Herceg (Hrvatska), Andrej Lovšin (Slovenija), Nikola Lepetić (Crna Gora).

RADNIČKI: Lee 20, Marković 18, Rakić 12, Čakarević 8, Mijatović 5, S. Stojačić, Maksimović, Stojačić, Dragojlović, Miletić 2, Gaddefors, Vukosavljević 6.

IGOKEA: Dozet 4, Harris Lance, Vitkovac 14, Nađfeji 5, Chase Brian 27, Joksimović 1, Ivanović, Đurica, Mirković 6, Rakočević 2, Pantić 8, Đerasimović 11 poena.

Pogledajte rezultate 5.kola NLB lige i tabelu.