Odbojkaši Radničkog dobili „prvo poluvreme“

Ekipa Radničkog zabeležila je večeras u „Jezeru“ trijumf u prvom meču šesnaestine finala Čelendž kupa, protiv holandskog šampiona Orion Dotinhema, sa 3:1, po setovima 25:19, 25:22. 32:34 i 25:15.

Već na samom startu meča, Radnički je pokazao veliku motivisanost i želju za pobedom, tako da je prvi set protekao u apsolutnoj dominaciji Kragujevčana od samog početka. Gosti su samo pripretili polovinom seta, kada su na trenutak uspeli da povedu, ali je usledio furiozan finiš domaćih odbojkaša, tako da je prvi set završen rezultatom 25:19 za Radnički.

U drugom setu opet totalna dominacija Radničkog, sve do drugog tehničkog tajm-auta, kada dolazi do strahovitog pada u igri Radničkog, što gosti koriste i preokreću rezultat (18:19). Međutim, odbojkaši Radničkog, zahvaljujući odličnim izmenama trenera Matića, uspevaju da podignu tempo i dođo do nove prednosti, dobivši, na kraju, drugi set sa 25:22.

Treći set je bio najzanimljiviji i trajao je čak 37 minuta.

Gosti su u ovom setu pokazali da nisu slučajno najbolji tim u Holandiji i sigurnom igrom od početka seta kontrolisali rezultat, koji je u pojedinim trenucima iznosio i osam poena prednosti za ekipu Oriona. Međutim, poput Radničkog u drugom setu i odbojkaši Oriona posustaju u finišu, kada se njihova ubedljiva prednost lagano topila, tako da je Radnički u samom finišu seta došao do vođstva od 24:23 i meč lopte. Radnički tu meč loptu nije iskoristio i usledila je neverovatna rezultatska klackalica, da bi gosti, konačno, iskoristivši sedmu set loptu, uspeli da dobiju ovaj set sa 34:32.

Ali, sve ovo kao da je iscrpelo snagu gostujućim odbojkašima u četvrtom setu.

Radnički je posle prvog tehničkog tajm-auta u četvrtom setu, na koji je otišao sa poenom prednosti (8:7), počeo da povećava tu svoju prednost iz minuta u minut, sve do ubedljivih deset poena prednosti, koliko je iznosila razlika između dve ekipe na kraju ovog seta – 25:15.

Tako je Radnički dobio prvo poluvreme ovog dvomeča, a za prolaz u narednu rundu takmičenja biće mu potrebna pobeda naredne srede u Dotinhemu.

U slučaju da Orion dobije u revanšu, igraće se, kao i protiv Amštetena, zlatni set.

Da podsetimo, revanš meč je na programu naredne srede, u dvorani „Rozengarde“ u Dotinhemu, sa početkom u 19 časova i 30 minuta.

Radnički – Orion Dotinhem 3:1 (25:19, 25:22, 32:34, 25:15)

Dvorana: „Jezero“.