Odbojkaši Radničkog na finalnom turniru Kupa Srbije

Odbojkaši Radničkog su trijumfalno završili ovu godinu, nakon što su večeras u „Jezeru“, i u revanš meču Kupa Srbije, savladali sa maksimalnih 3:0 ekipu Đerdapa iz Kladova, po setovima 26:24, 25:19 i 25:21.

Radničkom je za plasman među četiri najbolje ekipe bio dovoljan samo jedan set, međutim izabranci Dejana Matića nisu hteli ništa da prepuste slučaju i maksimalnim angažovanjem na terenu su pregazili još jednom drugoplasiranu ekipu u prvenstvu.

Očekivano, najveća borba se vodila u prvom setu.

Odbojkaši Đerdapa nisu imali šta da izgube večeras, pa su od samog starta krenuli na sve ili ništa. Radnički je bolje otvorio set, ali su gosti dodali gas posle prvog tehničkog tajm-auta i prešli u vođstvo. Ipak, u finišu se Radnički bolje snalazi i dobija prvi set sa 26:24, što je u prevodu značilo plasman u polufinale.

U drugom setu, posle boljeg početka odbojkaša Đerdapa, Radnički dolazi do brejka polovinom seta i rutinski prvodi i ovu deonicu u svoju korist sa 25:19.

Radnički bolje startuje i u trećem setu, ali sad Đerdap pravi brejk i dolazi do vođstva. Međutim, odbojkaši Radničkog se opet bolje snalaze u završnici i dobijaju i treći set sa 25:21.

Trener Matić je pružio priliku svim igračima koji su mu bili na raspolaganju, a najviše su se istakli Janko Ivović sa 11, Radiša Stevanović sa 9 i Vladimir Čedić sa 8 poena. U redovima gostiju najefikasniji je bio Dragan Svetozarević sa 16 poena.

Pored Radničkog, na finalni turnir Kupa plasirali su se aktuelni šampioni odbojkaši Crvene zvezde, zatim Vojvodina i Novi Pazar.

Radnički – Đerdap  3:0 (26:24, 25:19, 25:21)

Dvorana: „Jezero“.
Sudije: Mirko Janković i Igor Miljković
Trajanje meča: 73 minuta.

RADNIČKI: Ćirović 4, N. Stevanović 5, Jovanović 1, Radović 3, Perović 5, Vulović 5, R. Stevanović 9, Ilić, Ivović 11, Čedić 8, Blagojević 3, Pantelić (libero, 11 prijema). Trener: Dejan Matić.

ĐERDAP: Škundrić (libero, 24 prijema), Adamović 2, Ivković 3, Basta 7, Mirosavljević 5, Krsmanović 9, Dautović 3, Tomić, Juhas, Pantić 1, Svetozarević 16, Opačić. Trener: Milan Tošić.