Odbojkaši Radničkog u četvrtfinalu Kupa Srbije

ok-radnicki-2016Odbojkaši kragujevačkog Radničkog plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, nakon što su večeras sa maksimalnih 3:0 (25:18, 27:25, 25:14) slavili u Pirotu protiv istoimenog domaćina u osmini finala ovog takmičenja.

Ekipa Pirota, inače član istočne grupe Druge lige Srbije, pružila je dostojan otpor Kragujevčanima, naročito u drugom setu, ali je eventualno iznenađenje ipak izostalo.

Trener Radničkog Predrag Srećković odlučio je da na ovom meču odmori one igrače koji su izneli najveći teret superligaških obaveza u prethodnom periodu, pa se u protokolu za ovaj susret nisu našla imena iskusnih Vladimira Čedića, Srđana Pantelića i Dušana Vulovića, kao i odličnog srednjeg blokera Nikole Goića. Šansu su dobili igrači sa manjom minutažom, a najbolje su je iskoristili supertalentovani bloker Aleksa Matić i tehničar Nikola Žugić, letošnja pridošlica iz Partizana.

Prvi set je protekao u potpunoj kontroli odbojkaša Radničkog. Piroćanci su samo u jednom trenutku prišli na poen zaostatka (10:9), ali su potom vezali dve greške i dopustili Kragujevčanima da ponovo dođu do osetnije prednosti, koju su na kraju pretvorili u vođstvo od 1:0.

Drugi set doneo je iznenađujuće dobru igru domaćih odbojkaša, naročito kada je blok u pitanju. Piroćanci su od starta imali rezultatsku prednost, koju nisu ispuštali sve do polovine seta, kada je Radnički uspeo nekako da preokrene rezultat i stigne do vođstva od tri poena (17:14). Dve vezane greške Stokovića i Opačića omogućile su domaćima da dođu do poena prednosti u finišu seta (22:21) i ubrzo stignu i do set lopte koju nisu realizovali. Radnički je to uspeo da kazni i poenima Martinovića i Stokovića osvoji i ovaj period igre.

Domaći su u drugom setu „ispucali“ svu svoju energiju, pa su u trećem setu u potpunosti podbacili, što su Kragujevčani, prevođeni raspoloženim Matićem i Martinovićem na mreži, iskoristili da bez puno problema privedu utakmicu kraju.

Pomenuti Matić sa 14, Martinović sa 12 i Žugić sa 10 poena bili su najefikasniji u pobedi kragujevačkog tima. Jedini dvocifreni u taboru Pirota bio je Aleksandar Kostić sa 12 poena.

Nakon uspešne epizode u Kupu Srbije, odbojkaše Radničkog sada očekuje manja pauza, pošto je njihov duel sa Crvenom zvezdom u okviru 6. kola Super lige Srbije odložen za 29. novembar, zbog obaveza crveno-belih u Ligi šampiona.